Rzeszów - Wtorek, 15.07.2025
Reklama

WSIiZ stawia na ekologię. Z własnym kubkiem kawa i herbata taniej

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podjęła działania proekologiczne, mające na celu zmniejszenie liczby kubków i opakowań jednorazowych. Z własnym kubkiem studenci kupią taniej kawę i herbatę w punktach gastronomicznych uczelni, natomiast uczniowie ALO w zamian za stare firanki, otrzymają bezpłatnie ekoworeczek na zakupy.  

Od środy 26 lutego WSIiZ dołączyło do akcji #zwłasnymkubkiem zainicjowanej przez Polskie  Stowarzyszenie Zero Waste.W ramach akcji każdy, kto do punktów gastronomicznych prowadzonych na uczelni przyjdzie z własnym kubkiem, będzie mógł kupić kawę oraz herbatę o 1 zł taniej. Akcja obejmuje Lunch Bar i salę samoobsługową w budynku głównym uczelni przy ulicy Sucharskiego oraz uczelniany sklepik i Tabernę pod Sosnami w kampusie w Kielnarowej. Akcja trwa od 26 lutego 2020 roku.
Reklama
Z kolei Akademickie Liceum Ogólnokształcące działające przy WSIiZ organizuje akcję „EKOworki z ALO”. Celem akcji jest zamiana woreczków foliowych -  które często wykorzystujemy podczas zakupów w sklepie, chociażby do pakowania warzyw i owoców, a następnie się ich pozbywamy - na ekoworeczki.

Na ekoworeczki szczególnie dobrze nadaje się materiał firankowy, bo wtedy opakowanie jest przezroczyste i obsługa kasy nie ma problemu ze sprawdzeniem zawartości tego opakowania. Każdy, kto do 6 marca przyniesie do szkoły stare i niepotrzebne firanki, tasiemki oraz sznurki otrzyma bezpłatnie ekoworeczek na zakupy. Materiały na woreczek nie mogą być kupione, chodzi bowiem o to, aby dać drugie życie tym przedmiotom, które w przeciwnym razie trafiłyby na śmietnik.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Rzeszów

4 kwietnia startuje sezon żużlowy. Pierwsze spotkanie z Kolejarzem Opole [TERMINARZ]

RZESZÓW.  Już czwartego kwietnia na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 mieszkańcy Rzeszowa ponownie usłyszą ryk silników.

Reklama