Rzeszów - Czwartek, 05.06.2025
Reklama

Wspólne kontrole Policji i sanepidu w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum KWP Rzeszów
fot. Archiwum KWP Rzeszów
RZESZÓW. Czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązujących ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią? Policja i pracownicy sanepidu sprawdzają.

Pomimo poluzowania wielu dotychczasowych obostrzeń wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, nadal w wielu miejscach obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne.

Od 18 sierpnia br. policjanci wspólnie z pracownikami powiatowego inspektoratu sanitarnego sprawdzają, m.in. czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązku zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach. Kontrole dotyczą m.in. środków transportu, placówek handlowych oraz targowisk, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, stacji paliw, muzeów kin, czy siłowni.

Do tej pory przeprowadzono łącznie 216 kontroli. Kilkadziesiąt osób zostało upomnianych. W żadnym przypadku nie było konieczności zastosowania środków w postaci mandatów czy kar administracyjnych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.

Rzeszów

Rzeźba Jana Pawła II wkrótce stanie w Parku Papieskim. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Na terenie Parku Papieskiego, w miejscu pamiątkowego głazu już wkrótce stanie pomnik Jana Pawła II. Miasto wybrało właśnie wykonawcę inwestycji.

Rzeszów

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Rzeszów

Podpisano list intencyjny w sprawie budowy monorail w Rzeszowie

​RZESZÓW. Ratusz podjął kolejny krok w sprawie budowy elektrycznej kolejki jednotorowej w Rzeszowie.

Rzeszów

Wypadek na ul. Podkarpackiej. Kierowca peugeota potrącił rowerzystów na przejeździe dla rowerów

RZESZÓW. Ranni rowerzyści - 29-letni mężczyzna oraz 26-letnia kobieta - trafili do szpitala.

Rzeszów

LOT wznawia połączenia krajowe

LOT stopniowo przywraca krajowe loty pasażerskie. Połączenia będą realizowane w ramach 8 portów lotniczych, w tym Jasionki. Rejsy międzynarodowe pozostają zawieszone do 14 czerwca.

Rzeszów

Więcej pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej

​RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego zwiększa limit pasażerów.

Reklama