Reklama

Aktualności / Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

Dodano: 10.11.2021 r.

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów - Aktualności Rzeszów

fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Wspólna kampania Urzędu Miasta i rzeszowskiej policji jest odpowiedzią na nasilające się przypadki wyłudzeń metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Mimo że metody te znane są od lat, przestępcy są coraz bardziej przebiegli, dlatego przypadków oszustw nie brakuje.

– Obserwujemy w ostatnim czasie wzrost ilości tych przestępstw i najgorszym elementem tej statystyki są straty. To są naprawdę potężne pieniądze. Rozmawiamy o seniorach, o ludziach, którzy niejednokrotnie tracą oszczędności swojego życia. Każdorazowa taka sytuacja to jest dla nich tragedia osobista i utrata poczucia bezpieczeństwa. Wspólnie musimy zadbać o to, by Rzeszów był miastem bezpiecznym – powiedział insp. Bogusław Kania, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie.

Aby zapobiec tego typu przestępstwom przedstawiciele akcji będą chcieli dotrzeć do seniorów poprzez ich bliskich w ramach cyklu spotkań z uczniami rzeszowskich szkół w ramach godziny wychowawczej.
Dzięki coraz większej dostępności dokonywania płatności bezgotówkowych rozwinęły się w ostatnim czasie także finansowe cyberprzestępstwa. Internetowi naciągacze coraz częściej podszywają się pod znajomych osoby poszkodowanej, prosząc o podanie kodu BLIK. Bywa, że oszuści podają się też za pracowników banków lub portali inwestycyjnych. Dzwonią pod pozorem ochrony zgromadzonych na koncie pieniędzy lub okazji inwestycyjnej. W ten sposób namawiają do zainstalowania aplikacji, poprzez którą uzyskują dostęp do konta bankowego osoby oszukanej.REKLAMA

– Bezpieczeństwo naszych środków finansowych w dobie coraz częstszych płatności bezgotówkowych, płatności elektronicznych jest coraz więcej i stanowią coraz większy odsetek naszych operacji finansowych. Także ze względu na to, że mamy pandemiczną sytuację i również dlatego, że sfera działań e-commersowych się rozwija – podkreślał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Na kampanię informacyjną składają się spoty filmowe i radiowe, ulotki oraz plakaty. Materiały emitowane będą przez TVP Rzeszów, telewizję kablową, lokalne rozgłośnie radiowe, a także udostępniane poprzez miejskie media społecznościowe i na stronie www.rzeszow.pl, a ponadto w kanałach informacyjnych policji oraz w systemie komunikacji pasażerskiej.

Ulotki dostępne będą w budynkach Urzędu Miasta, punktach obsługi mieszkańców, Urban Lab i w osiedlowych domach kultury. Będą też do dyspozycji Rady Seniora, Stowarzyszenia Kreatywny Senior, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz rzeszowskiego MOPS-u. Otrzyma je także rzeszowska policja, a także kościoły, przychodnie, szkoły, rady osiedli oraz galerie handlowe.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców - Aktualności Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał...

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny - Aktualności Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni....

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka - Aktualności Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin....

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie - Aktualności Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58....

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ludzie uciekający przed wojną mogą znaleźć schronienie, uzyskać opiekę i wsparcie....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w RzeszowieDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: