Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

Dodano: 26.05.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę, która wprowadza wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz autobusów komunikacji międzygminnej MKS, której organizatorem jest Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa.

„Zarówno ZTM jak i ZG PKS mają odrębny system biletowy. Dla pasażerów jest to utrudnienie. W przypadku np. przesiadek z autobusów jednego przewoźnika do pojazdów drugiego konieczny jest zakup kolejnego biletu lub też posiadanie dwóch biletów okresowych.” – informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Podpisanie umowy pomiędzy organizatorami transportu ma nastąpić w czerwcu.

Zintegrowany bilet miesięczny zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Wspólny bilet w strefie pierwszej dla osoby dorosłej kosztować ma 146 zł, ulgowy ustawowy 73 zł, ulgowy samorządowy 82 zł.

Bilet w strefie drugiej dla osoby dorosłej kosztować ma 186 zł, ulgowy ustawowy 93 zł, ulgowy samorządowy 105 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce. ZTM uruchamia dodatkowe linii L1 i L2

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę na rzeszowskim lotniskiem odbędzie się 100-lecia Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

Kasy samoobsługowe w E.Leclerc

RZESZÓW. Kasy samoobsługowe są dostępne od połowy sierpnia. Płatności dokonuje się w nich kartą.

Rzeszów

Będą konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce przeprowadzić konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw.

Rzeszów

Znamy datę przenosin busów „Marcel” na Dworzec Podmiejski

RZESZÓW. O przenosiny busów firmy „Marcel” zabiegał prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Do Rzeszowa powrócą upały. Temperatura maksymalna może osiągnąć nawet 31 st. C.

RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada upały w 17 powiatach województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Jaką popularnością cieszyła się wakacyjna linia kolejowa do słowackich Medzilaborec?

RZESZÓW. W piątek odbyło się spotkanie przedstawicieli Podkarpacia i Kraju Preszowskiego.

Reklama