Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

Dodano: 26.05.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę, która wprowadza wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz autobusów komunikacji międzygminnej MKS, której organizatorem jest Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa.

„Zarówno ZTM jak i ZG PKS mają odrębny system biletowy. Dla pasażerów jest to utrudnienie. W przypadku np. przesiadek z autobusów jednego przewoźnika do pojazdów drugiego konieczny jest zakup kolejnego biletu lub też posiadanie dwóch biletów okresowych.” – informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Podpisanie umowy pomiędzy organizatorami transportu ma nastąpić w czerwcu.

Zintegrowany bilet miesięczny zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Wspólny bilet w strefie pierwszej dla osoby dorosłej kosztować ma 146 zł, ulgowy ustawowy 73 zł, ulgowy samorządowy 82 zł.

Bilet w strefie drugiej dla osoby dorosłej kosztować ma 186 zł, ulgowy ustawowy 93 zł, ulgowy samorządowy 105 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień otwarty Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie

RZESZÓW. Porad udzielać będzie personel Klinicznego Szpitala Nr 1 im Chopina.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Rzeszów

Święto Policji na placu Farnym. Rozdano medale, odznaczenia, awanse oraz przekazano sztandar

RZESZÓW. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Rzeszów

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

RZESZÓW, PODKARPACIE. Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem oraz podwyższonego stanu wód.

Rzeszów

Ruszyły zapisy do Klubu Kibica Asseco Resovii

RZESZÓW. SSPS Resovia świętuje w tym sezonie 15-lecie swojej działalności.

Reklama