Rzeszów - Poniedziałek, 27.10.2025
Reklama

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

Dodano: 24.02.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają wybory nowych rektorów rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Funkcją rektora PRz zainteresowanych jest aż 12 kandydatów.

Zakończył się okres, w którym kandydaci na stanowisko rektora Politechniki Rzeszowskiej w kadencji 2020-2024 mogli składać zgłoszenia. W gronie kandydatów pojawiło sie 12 aplikacji:
 
  1. prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik,
  2. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz,
  3. dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz,
  4. dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz,
  5. prof. dr hab. inż. Marek Orkisz,
  6. prof. dr hab. Grzegorz Ostasz,
  7. prof. dr hab. inż. Janusz Rak,
  8. prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp,
  9. prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski,
  10. dr hab. inż. Izabela Skrzypczak, prof. PRz,
  11. dr hab. inż. Barbara Tchórzewska-Cieślak, prof. PRz,
  12. dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz.

W związku z tym, że rektorem PRz może być osoba która do dnia rozpoczęcia kadencji nie ukończyła 67. roku życia, obecny rektor prof. Tadeusz Markowski nie może ubiegać się o przedłużenie kadencji, gdyż ma on obecnie 72 lata.
Reklama
Kolejnym etapem rekrutacji będzie zaopiniowanie kandydatów przez senat Politechniki Rzeszowskiej. Ostateczną listę kandydatów poznamy 18 marca, zaś wybory na stanowisko rektora odbędą się 31 marca.

Z kolei nieco skromniej prezentuje się sytuacja na Uniwersytecie Rzeszowskiem, gdzie aktualnie o stanowisko rektora otwarcie ubiega się jeden kandydat – prof. Sylwester Czopek, obecny rektor: „Wierzę w sens realizowanych zmian, chcę kontynuować rozpoczętą drogę, która, w mojej ocenie, pozwoli stworzyć silny i efektywnie działający Uniwersytet” – wyjaśnia w oświadczeniu rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Ostateczną listę kandydatów na UR poznamy na przełomie marca i kwietnia br., natomiast wybory rektora zaplanowano na ostatni tydzień kwietnia.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska policja poszukuje świadków potrącenia pieszej na ul. Strażackiej

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują osób, które mogą mieć wiedzę na temat potrącenia 42-letniej kobiety na ulicy Strażackiej w Rzeszowie.

SOBOTA DLA RODZICA

Rzeszowskie żłobki będą działać także w soboty

RZESZÓW. Nowość w rzeszowskich żłobkach - ”Sobota dla rodzica”. Zgodnie z wtorkową decyzją miejskich radnych, rzeszowskie żłobki będą czynne w wybrane soboty. Usługa będzie dodatkowo płatna.

Rzeszów

Rondo w rejonie dworca PKS otrzymało nazwę

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa podjęto decyzję o nadaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” skrzyżowaniu w rejonie dworca PKS.

Rzeszów

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad 8 tys. roślin

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad osiem tysięcy roślin - drzew, krzewów, bylin i traw. Ozdobią parki, skwery, zieleńce oraz pasy zieleni przy drogach.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych i odzieży w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 6 października rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży w Rzeszowie. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 10 października 2025 r.

Rzeszów

Uruchomiono pierwszy w Rzeszowie urzędomat. Dowód rejestracyjny odbierzesz o dowolnej porze

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia może się pochwalić pierwszym urzędomatem. Maszyna stanęła przy rzeszowskim Urzędzie Miasta przy ul. Okrzei. Umożliwia odbiór dowodów rejestracyjnych o dowolnej porze przez 24 godziny na dobę, 7 dni w...

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rozkładach jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Zgodnie z informacją przekazaną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 października 2025 roku zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr.: 18, 19, 24, 41, 26.

Reklama