Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

Dodano: 21.04.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Spotkanie kandydatów na członków zarządu rady odbyło się w środę. Spośród 13 osób wybrano do niego 9, a następnie spośród nich ścisłe, trzyosobowe prezydium. Na jego czele stanie Ilona Dusza – Kowalska. Wiceprzewodniczącym rady będzie Bartłomiej Skubisz, a sekretarzem Aneta Adamska – Szukała.

W składzie zarządu znaleźli się również: Leszek Kuchniak, Beata Kuman, Krystyna Lenkowska, Barbara Olearka, Piotr Woroniec oraz Robert Wróbel.

- W Rzeszowie w dziedzinie kultury dzieje się bardzo dużo, mamy mnóstwo imprez i wydarzeń. Liczę, że dzięki współpracy z radą nasze działania będą jeszcze lepsze i uda nam się stworzyć kalendarz niepowtarzalnych wydarzeń. Gratuluję członkom zarządu i bardzo się cieszę, że udało się go wybrać tak sprawnie – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, której podlega kultura.
Reklama
-Wszyscy zebraliśmy się tutaj aby wznieść się poza dziedziny, które reprezentujemy i wspólnie działać na rzecz całej kultury w Rzeszowie. Dobrze się rozumiemy i chcemy pomóc wypracować wieloletnią strategię kultury dla miasta -powiedział Bartłomiej Skubisz.

Społeczna Rada Kultury to kolejne ciało złożone ze społeczników, których zadaniem będzie współpraca w władzami miasta w dziedzinach, które reprezentują. Wcześniej w Rzeszowie utworzono Rzeszowską Radę Kobiet oraz Społeczną Radę Sportu. Powołanie społecznych rad wpisuje się w model zarządzania Rzeszowem jaki przyjął prezydent Konrad Fijołek. Jego celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, mającego szeroki wpływ na to, co dzieje się w mieście.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Osiem kierunków w zimowym rozkładzie lotów z Rzeszowa

RZESZÓW. W weekend w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Trzy linie lotnicze oferują osiem kierunków. Od 6 listopada nowy przewoźnik WizzAir połączy Rzeszów z holenderskim Eindhoven.

Rzeszów

Strajk kobiet: Dziś blokady ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.

Rzeszów

92 projekty w ramach RBO na 2021 rok. Ruszyło głosowanie

RZESZÓW. Jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku? O tym zdecydują mieszkańcy w procesie głosowania, które już się rozpoczęło.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Reklama