Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Spotkanie kandydatów na członków zarządu rady odbyło się w środę. Spośród 13 osób wybrano do niego 9, a następnie spośród nich ścisłe, trzyosobowe prezydium. Na jego czele stanie Ilona Dusza – Kowalska. Wiceprzewodniczącym rady będzie Bartłomiej Skubisz, a sekretarzem Aneta Adamska – Szukała.

W składzie zarządu znaleźli się również: Leszek Kuchniak, Beata Kuman, Krystyna Lenkowska, Barbara Olearka, Piotr Woroniec oraz Robert Wróbel.

- W Rzeszowie w dziedzinie kultury dzieje się bardzo dużo, mamy mnóstwo imprez i wydarzeń. Liczę, że dzięki współpracy z radą nasze działania będą jeszcze lepsze i uda nam się stworzyć kalendarz niepowtarzalnych wydarzeń. Gratuluję członkom zarządu i bardzo się cieszę, że udało się go wybrać tak sprawnie – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, której podlega kultura.
Reklama
-Wszyscy zebraliśmy się tutaj aby wznieść się poza dziedziny, które reprezentujemy i wspólnie działać na rzecz całej kultury w Rzeszowie. Dobrze się rozumiemy i chcemy pomóc wypracować wieloletnią strategię kultury dla miasta -powiedział Bartłomiej Skubisz.

Społeczna Rada Kultury to kolejne ciało złożone ze społeczników, których zadaniem będzie współpraca w władzami miasta w dziedzinach, które reprezentują. Wcześniej w Rzeszowie utworzono Rzeszowską Radę Kobiet oraz Społeczną Radę Sportu. Powołanie społecznych rad wpisuje się w model zarządzania Rzeszowem jaki przyjął prezydent Konrad Fijołek. Jego celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, mającego szeroki wpływ na to, co dzieje się w mieście.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia chodnika i rewitalizacji al. Pod Kasztanami

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz pyta m.in. o możliwość poszerzenia chodnika na al. Pod Kasztanami.

Rzeszów

Interaktywne przejścia dla pieszych na al. Sikorskiego, Niepodległości i ul. Lwowskiej?

RZESZÓW. Dwójka radnych z Prawa i Sprawiedliwości pyta Ratusz o możliwość instalacji interaktywnych przejść dla pieszych.

Rzeszów

Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Nie obyło się bez kilku niegroźnych incydentów

RZESZÓW. Zamaskowani ludzie rzucali jajkami w kierunku manifestantów.

Rzeszów

Nagrodzono zwycięzców loterii Rozlicz PIT w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna edycja potrwa do 20 października.

Rzeszów

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Nowym prezesem zarządu został Adam Hamryszczak.

Rzeszów

Dwóch żołnierzy zawodowych z zarzutami o kłusownictwo

RZESZÓW. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Rzeszów

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Nowy cennik zacznie obowiązywać najprawdopodobniej już od sierpnia.

Rzeszów

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa.

Reklama