Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

Dodano: 15.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto wydało decyzję na warunki zabudowy obiektu mieszkalnego, którego wysokość mogłaby sięgnąć nawet 180 metrów wysokości. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Teren przy ul. Podwisłocze staje się „łakomym kąskiem” dla deweloperów. Jakiś czas temu informowaliśmy o wniosku o wydanie „wuzetki” dla budynku mieszkalnego, który miałby się znaleźć pomiędzy rzeką Wisłok, Al. Kopisto oraz ul. Podwisłocze.

„Pojawił się wniosek o wydanie wz-tki na tym terenie. Ma tam powstać budynek mieszkalny z usługami do wysokości od 10 do 16 kondygnacji” – informował w listopadzie Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Tym razem temat związany jest z budynkiem, który miałby powstać na os. Nowe Miasto. Chodzi o teren przed Delikatesy Centrum na ul. Podwisłocze, gdzie obecnie znajduje się parking.
Reklama
„Warunki zabudowy musieliśmy wydać, bo taki mamy obowiązek. To czy budynek powstanie czy nie, trudno teraz wyrokować, ponieważ jeżeli ktoś się będzie starał o pozwolenie na budowę, to musi mieć prawo dysponowania gruntem. Mówiąc krótko: grunt musi być jego własnością, a z tego co wiem to jest współwłasność ze spółdzielnią mieszkaniową” – tłumaczy Maciej Chłodnicki.

„Wuzetka” mówi o budynku mieszkalnym do wysokości 180 metrów. W związku z powyższymi informacjami, aby inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, niezbędna jest zgoda współwłaściciela, czyli Spółdzielni Mieszkaniowej Nowe Miasto.
 

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Reklama