Rzeszów - Niedziela, 21.09.2025
Reklama

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

Dodano: 15.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto wydało decyzję na warunki zabudowy obiektu mieszkalnego, którego wysokość mogłaby sięgnąć nawet 180 metrów wysokości. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Teren przy ul. Podwisłocze staje się „łakomym kąskiem” dla deweloperów. Jakiś czas temu informowaliśmy o wniosku o wydanie „wuzetki” dla budynku mieszkalnego, który miałby się znaleźć pomiędzy rzeką Wisłok, Al. Kopisto oraz ul. Podwisłocze.

„Pojawił się wniosek o wydanie wz-tki na tym terenie. Ma tam powstać budynek mieszkalny z usługami do wysokości od 10 do 16 kondygnacji” – informował w listopadzie Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Tym razem temat związany jest z budynkiem, który miałby powstać na os. Nowe Miasto. Chodzi o teren przed Delikatesy Centrum na ul. Podwisłocze, gdzie obecnie znajduje się parking.
Reklama
„Warunki zabudowy musieliśmy wydać, bo taki mamy obowiązek. To czy budynek powstanie czy nie, trudno teraz wyrokować, ponieważ jeżeli ktoś się będzie starał o pozwolenie na budowę, to musi mieć prawo dysponowania gruntem. Mówiąc krótko: grunt musi być jego własnością, a z tego co wiem to jest współwłasność ze spółdzielnią mieszkaniową” – tłumaczy Maciej Chłodnicki.

„Wuzetka” mówi o budynku mieszkalnym do wysokości 180 metrów. W związku z powyższymi informacjami, aby inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, niezbędna jest zgoda współwłaściciela, czyli Spółdzielni Mieszkaniowej Nowe Miasto.
 

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała w tym inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Rzeszów

Zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 19 do 23 października 2020 r. na terenie miasta odbędzie się zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Nowe limity pasażerów w MPK. Ile osób wsiądzie do autobusu?

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od dziś nowymi zasadami, autobusami może podróżować ograniczona liczba osób. Ile pasażerów może wsiąść do poszczególnych modeli pojazdów rzeszowskiej komunikacji miejskiej?

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile alkoholu

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia dwóch samochodów, do którego doszło w czwartek w Krasnem. W wypadku ucierpiało dwie osoby. Jeden z kierowców był pijany.

Rzeszów

Lufthansa wznawia loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW. Od 25 października br. wracają bezpośrednie połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium. 

Reklama