Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Wypasione auta zaparkują w niedzielę przy rzeszowskim ratuszu w szczytnym celu

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. W niedzielę, 12 października, na parkingu obok rzeszowskiego ratusza odbędzie się wydarzenie motoryzacyjne, którego celem jest wsparcie Fundacji Fun and Drive Dzieciom. Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy będą mogli zobaczyć oraz przejechać się sportowymi samochodami, a także skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Podczas imprezy będzie można z bliska obejrzeć oraz odbyć przejazd jednymi z najbardziej rozpoznawalnych samochodów sportowych na świecie. Na liście pojazdów znalazły się m.in.:

• Lamborghini Huracan EVO Spyder 4x4 – V10 Supercharged, 900 KM, jedyny taki w Polsce,
• Lamborghini Huracan STO – V10 Supercharged, 640 KM,
• McLaren 600LT – V8 Bi-Turbo, 800 KM,
• Ferrari 488 GTB – V8 Bi-Turbo, 800 KM (Novitec powered),
• Nissan GT-R R35 – V6 Bi-Turbo, 600 KM,
• Mercedes AMG GT-R – V8 Bi-Turbo, 600 KM,
• Dodge Challenger Hellcat – V8 Supercharged, 800 KM,
• BMW M2 – R6 Turbo, 500 KM.

Organizatorzy podkreślają, że część aut została zmodyfikowana, aby zwiększyć moc i nadać im unikatowy charakter.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. Dla dzieci przygotowano m.in. dmuchańce, przejażdżki mini-motorkami, watę cukrową, malowanie twarzy oraz plecenie kolorowych warkoczyków.

Reklama

Cała akcja ma wymiar charytatywny – środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Fun and Drive Dzieciom. Organizacja finansuje zakup karetek i sprzętu medycznego. Do tej pory dzięki prowadzonym zbiórkom udało się zakupić dwie nowoczesne karetki kontenerowe, trzecia wkrótce zasili polskie służby medyczne, a czwarta jest już w budowie.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć fundację, w zamian otrzymają możliwość przejazdu jednym z aut, zrobienia pamiątkowych zdjęć lub skorzystania z innych atrakcji dostępnych podczas wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższa niedzielę, 12 października w godz. 10:00 – 20:00 na parkingu obok ratusza.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Reklama