Rzeszów - Niedziela, 19.07.2026
Reklama

Wyrok w sprawie zabójstwa 84-letniej mieszkanki Hyżnego. 51-latek skazany na 25 lat więzienia

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Po ponad dwóch latach od tragicznych wydarzeń w Hyżnem, zapadł wyrok w sprawie 51-letniego Sławomira D. Mężczyzna został uznany za winnego gwałtu i zabójstwa 84-letniej mieszkanki miejscowości.

25 lat więzienia i zadośćuczynienie

6 października 2025 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał Sławomira D. na karę 25 lat pozbawienia wolności, z możliwością ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po 20 latach odbycia kary. Sąd orzekł również zadośćuczynienie w wysokości 30 tys. zł na rzecz rodziny ofiary.

„Wyrok jest nieprawomocny” – poinformował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Zbrodnia w Hyżnem

Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 maja 2023 roku. Śledztwo wykazało, że 84-letnia kobieta wpuściła do swojego domu znanego jej mieszkańca tej samej miejscowości, który miał pomóc jej w pracach domowych.

Podczas pobytu w domu seniorki, Sławomir D. użył przemocy wobec kobiety, doprowadzając ją do obcowania płciowego i powodując liczne obrażenia ciała. Seniorka zmarła w wyniku doznanych urazów.

Po dokonaniu przestępstwa sprawca opuścił dom, zabierając artykuły spożywcze. Kilka godzin później został zatrzymany przez policję.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jedna z nagród na gali Mobile Trends Awards powędrowała do rzeszowskiej firmy

RZESZÓW. 7 marca 2019 roku po raz ósmy wręczono nagrody Mobile Trends Awards

Rzeszów

Dzisiaj ostatnia kolejka PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów zagra z Cerrad Czarni Radom

RZESZÓW. Tegoroczna faza play-off nie dla rzeszowskiej drużyny. 

Rzeszów

23 marca kolejna akcja sprzątania terenów wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Akcja startuje 23 marca o godzinie 11.00.

Rzeszów

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

RZESZÓW. Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Rzeszów

21 marca rusza w Rzeszowie aplikacja Bolt. Czym estońska firma kusi nowych kierowców?

RZESZÓW. Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Reklama