Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Wyróżnienie dla Rzeszowa za rozbudowę ul. Podkarpackiej

Dodano:

ul. Podkarpacka / Zdjęcie ze strony www.modernizacjaroku.org.pl
ul. Podkarpacka / Zdjęcie ze strony www.modernizacjaroku.org.pl
RZESZÓW. Rzeszów otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. za rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.”
 
Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. już od 24 lata organizuje Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współudziale Związku Powiatów Polskich i Polskiej Izby Budownictwa.

Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. W konkursie biorą udział zarówno nowe obiekty, jak i te zmodernizowane.

Do tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowały się trzy rzeszowskie inwestycje: „Rozbudowa ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta Rzeszowa”,  „Poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego nad zalewem rzeki Wisłok od lisiej Góry do ul. Jarowej w Rzeszowie” oraz „Rozbudowa i przebudowa zatok autobusowych na terenie miasta Rzeszowa etap I cz. III, w ramach projektu pn. „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie”.
Reklama
Zwycięzców konkursu ogłoszono 23 września 2020 roku na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Uroczystej Gali. Rzeszów otrzymał wyróżnienie „Modernizacja roku” w kategorii „drogi” za inwestycję pn. „Rozbudowa ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta”.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Reklama