Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. Grozi mu wysoka kara.

Do incydentu doszło wczoraj na przejeździe kolejowym w rejonie ul. Stączka na osiedlu Załęże. O zdarzeniu dyżurny miejskiej komendy został powiadomiony po godz. 10:00 przez pracowników kolei. Udostępnili oni mundurowym zapis całego zdarzenia, zarejestrowany przez kamerę monitoringu, znajdującego się w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Świętego Floriana.

Jak się okazało, 29-letni kierowca traktora z przyczepą, wjechał na przejazd kolejowy od strony ulicy Stączka. Gdy pojazd znajdował się na przejeździe rogatki zaczęły opadać. Kierujący opuszczając szybko przejazd, uszkodził jedną z opadających zapór. Jak się później okazało, 29-latek nie miał prawa kierować ciągnikiem rolniczym, ponieważ nie posiadał stosownych uprawnień.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2000 złotych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Rzeszów

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

RZESZÓW. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Rzeszów

30 sierpnia rusza sprzedaż karnetów na mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W tym momencie ruszy I etap rezerwacji. Drugi, otwarty wystartuje 27 września.

Reklama