Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie

Dodano: 22.01.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o bardzo złej jakości powietrza w Rzeszowa. Stopień zanieczyszczenia określono na wysokim poziomie. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Dzisiaj w godzinach nocnych, według stacji pomiarowej przy ul. Rejtana średnie stężenie pyłu PM10 przekroczyło bezpieczną normę i osiągnęło wartość 265 µg/m3.

Prognozy zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie na 22-24.01.2019 r. (opublikowane w dniu 22.01.2019 r.) wskazują na możliwość utrzymywania się wysokich stężeń pyłu PM10 w regionie również w dniu 23.01.2019 r.

Na negatywne oddziaływanie powietrza w szczególności narażone są kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz osoby cierpiące na astmę oskrzelowa, przewlekłe choroby układu oddechowego, alergiczne choroby skóry i oczu oraz choroby układu krążenia (stany pozawałowe, zaburzenia rytmu serca).

Aktualnie w mieście panuje wysoki indeks zanieczyszczenia, toteż zarówno dzisiaj jak i w dniu jutrzejszym zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu. Sytuacja ulegnie poprawie dopiero 24 stycznia. Główny wpływ na poprawę powietrza tego dnia będzie miał wzrost siły wiatru do umiarkowanego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto podsumowuje 2022 rok. Oto najważniejsze małe inwestycje zrealizowane w Rzeszowie

RZESZÓW. To m.in. nowe drogi osiedlowe, więcej zieleni w mieście i lepsza infrastruktura rowerowa.  

Rzeszów

Zablokowany przejazd przy hali Podpromie. Kiedy zostanie przywrócony?

RZESZÓW. We wtorek, 27 grudnia deweloper zagrodził przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie w związku z rozpoczęciem budowy obiektu mieszkalno-usługowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Leszka Czarnego. Samochód potrącił pieszą

RZESZÓW. 42-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

​RZESZÓW. W Sylwestra komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg sobotniego rozkładu jazdy, a w Nowy Rok i w Święto Trzech Króli autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

Jedna osoba ranna w wypadku na ul. Nowosądeckiej

RZESZÓW. Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu volkswagena ze skodą octavią, do którego doszło na ulicy Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. W Rzeszowie trwają testy autobusu wodorowego marki Autosan. Jeśli przebiegną pomyślnie, miasto planuje zakupić 20 pojazdów z takim napędem.

Rzeszów

Dotacje na zadania kulturalne w Rzeszowie w 2023 roku. Prezydent czeka na oferty

RZESZÓW. Ruszył konkurs na realizację zadań kulturalnych w 2023 roku w Rzeszowie. Na ten cel miasto zarezerwowało pół miliona złotych. 

Rzeszów

Odmulanie rzeszowskiego zalewu zakończone

RZESZÓW. Zakończył się proces wydobywania osadów z rzeszowskiego zalewu. Trwają jeszcze prace porządkowe, w tym min. demontaż maszyn.

Reklama