Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Wystartowały loty z Jasionki do Edynburga

Dodano: 29.10.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Ryanair / Pixabay
fot. Materiały prasowe Ryanair / Pixabay

RZESZÓW. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. 27 października odleciał pierwszy samolot.

Stolica Szkocji to już dziesiąty kierunek oferowany przez irlandzkiego przewoźnika z lotniska w Jasionce. Dotychczasowa siatka połączeń obejmuje takie destynacje jak: Dublin, Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Mediolan, Zadar, Alicante, Bristou oraz Malta.

Loty do Edynburga będą obsługiwane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki o godz. 6:00 (przylot do Rzeszowa o 9:50) oraz w piątki o 6:35 (przylot o 10:25). Rejsy powrotne z Jasionki zaplanowano odpowiednio na godz. 10:15 i 10:50, z przylotami do szkockiej stolicy po dwóch godzinach lotu.

Reklama

- Cieszymy się, że zaprzyjaźniony przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń - podkreśla Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.


fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka

- Połączenie na trasie Rzeszów-Edynburg dodatkowo wzmocni pozycję naszego lotniska jako ważnego węzła komunikacyjnego w regionie. Cieszę się, że Ryanair konsekwentnie rozwija swoją obecność na podkarpackim lotnisku. To szansa dla mieszkańców regionu, ale też impuls dla lokalnej gospodarki i turystyki - mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowości w Parku Sybiraków. Trwa rewitalizacja [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rewitalizacja części Parku Sybiraków na osiedlu Generała Andersa w Rzeszowie. Powstaje tam m.in. nowy plac zabaw, zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń oraz pojawi się sporo nowych roślin.

Rzeszów

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej...

Rzeszów

Kolizja drogowa w Tyczynie. Sprawca miał ponad 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

TYCZYN. 45-letni kierowca volkswagena najechał na audi. Okazało się, że mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 45-latek odpowie karnie za swoje czyny.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka. - Budowa torów jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Biedronka buduje nowy sklep w Rzeszowie. Otwarcie jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy budowie nowego sklepu marki Biedronka w Rzeszowie są już na zaawansowanym etapie. Klienci będą mogli zrobić w nim zakupy jeszcze w tym roku.

Reklama