Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Wystartowały loty z Jasionki do Mediolanu. Od września trzy rejsy do Rzymu

Dodano: /

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Wizz Air uruchomił nowe połącznie z Jasionki. Od wczoraj różowo-fioletowe samoloty latają do Mediolanu. Jest to drugi włoski kierunek z podrzeszowskiego lotniska.

Węgierski, niskokosztowy przewoźnik będzie realizował rejsy do stolicy Lombardii dwa razy w tygodniu. We wtorki Airbusy WizzAira startują z lotniska Malpensa o godzinie 14:00 zaś z Jasionki o 16.40, natomiast w soboty - o 5 minut później; lot trwa około dwie godziny. W pierwszą podróż do Mediolanu odleciał niemal komplet pasażerów. Do najsłynniejszych zabytków Mediolanu należą Katedra Narodzin św. Marii, Galeria Wiktora Emanuela II, teatr La Scala czy zamek Sforzów.

– Mediolan to kolejna atrakcyjna destynacja, ważna nie tylko dla podróżników, kibiców piłki nożnej i wielbicieli mody, ale też przedstawicieli biznesu oraz osób pracujących w tej przemysłowej części Włoch. W naszej ocenie kierunek cieszyć się będzie dużą popularnością, podobnie jak trasa do Rzymu, oferowana z naszego lotniska przez Wizz Air od ponad roku – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, osobiście witający załogę pierwszego rejsu.

Reklama

Drugim włoskiem kierunkiem oferowanym przez Wizz Air z Jasionki jest Rzym. Obecnie można tam polecieć w poniedziałki i czwartki, natomiast od 29 października przewoźnik zwiększa częstotliwość do trzech rejsów w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Nie obyło się bez kilku niegroźnych incydentów

RZESZÓW. Zamaskowani ludzie rzucali jajkami w kierunku manifestantów.

Rzeszów

Nagrodzono zwycięzców loterii Rozlicz PIT w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna edycja potrwa do 20 października.

Rzeszów

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Nowym prezesem zarządu został Adam Hamryszczak.

Rzeszów

Dwóch żołnierzy zawodowych z zarzutami o kłusownictwo

RZESZÓW. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Rzeszów

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Nowy cennik zacznie obowiązywać najprawdopodobniej już od sierpnia.

Rzeszów

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Jak co roku podczas czerwcowej sesji Rady Miasta odbyło się głosowanie nad przyznaniem prezydentowi Rzeszowa absolutorium. 

Rzeszów

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa chwalili raport, natomiast Prawo i Sprawiedliwość wypunktowało braki.

Reklama