Rzeszów - Wtorek, 25.08.2026
Reklama

Wywieźli 18-latka do lasu i pobili. Sprawcy w rękach policji

Dodano: 21.08.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW / DYNÓW. Dwaj mieszkańcy powiatu brzozowskiego w wieku 18 i 20 lat zostali tymczasowo aresztowani. Usłyszeli zarzuty m.in. bezprawnego pozbawienia wolności, gróźb i spowodowania obrażeń ciała 18-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Sprawcy odpowiedzą również za udzielanie pokrzywdzonemu narkotyków.

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia w Dynowie. Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzony przebywał ze znajomymi w rejonie Sanu, gdy podjechali do niego znani mu mężczyźni. Pod pretekstem rozmowy nakłonili go, by wsiadł do samochodu — wtedy kierujący zablokował drzwi i pojechali w rejon lasu w Harcie.

Tam obaj napastnicy zaatakowali 18-latka, uderzając go pięściami po głowie, twarzy i tułowiu, a gdy upadł  zaczęli go kopać. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala.

Sprawą zajęli się policjanci Komisariatu Policji w Dynowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Podejrzanych zatrzymano na terenie powiatu brzozowskiego.

W toku postępowania śledczy ustalili ponadto, że od maja 2025 do lutego 2026 roku mężczyźni mieli wspólnie kilkukrotnie odpłatnie udzielać pokrzywdzonemu mefedronu i marihuany.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie sąd zastosował wobec obu środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszają prace przy tworzeniu ośrodka dla chorych na Alzhaimera

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. 

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od piątku duże utrudnienia na ul. Wierzbowej

RZESZÓW. Od piątku 11 czerwca na ul. Wierzbowej prowadzona będzie przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej. W związku z pracami przez kilka dni będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę PCLA złożony

RZESZÓW. Został złożony wniosek o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Inwestycja będzie dofinansowana z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Rzeszów

Samorządowcy z całej Polski przyjadą dziś do Rzeszowa

RZESZÓW. Na zaproszenie Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, do stolicy Podkarpacia przyjedzie dziś kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski, aby wesprzeć go na ostatniej prostej w kampanii prezydenckiej.  

Rzeszów

Debaty wyborcze. Dziś w Radiu Rzeszów, jutro w G2A Arena

RZESZÓW. Przed nami dwa kolejne, bezpośrednie starcia kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa.

Rzeszów

"Punkt widzenia" - nowy mural w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mural inspirowany twórczością Edwarda Janusza ozdobił Wiadukt Śląski. Dzieło powstało w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Reklama