Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Wzrosną ceny za odbiór śmieci w Rzeszowie. W środę sesja nadzwyczajna

Dodano: 20.01.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Poznaliśmy nowe stawki za odbiór odpadów w Rzeszowie. Podwyżki czekają na mieszkańców od 1 marca. Nowy cennik muszą jeszcze zaakceptować radni, w związku z czym w środę odbędzie się sesja nadzwyczajna.

Aktualnie, jeżeli ktoś mieszka w domu jednorodzinnym płaci 20 zł za jedną osobę, 40 zł za dwie, 55 zł za trzy, 66 zł za cztery oraz 85 zł za 5 lub więcej osób. Mieszkańcy bloku płacą odpowiednio 15 zł, 28 zł, 41 zł, 52 zł oraz 63 zł.

Wiemy już, że powyższe opłaty utrzymają się do końca lutego, w marcu wejdzie najprawdopodobniej nowy cennik, który musi zostać jeszcze przyjęty przez radnych podczas sesji nadzwyczajnej, zaplanowanej na najbliższą środę.
Reklama
„Stawka rośnie o 12 zł od osoby. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, podwyżki wejdą w życie od 1 marca. W środę zwołujemy sesje nadzwyczajną” – informuje Andrzej Gutkowski, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Jeżeli w środę radni zaakceptują projekt uchwały, zawierający nowe stawki za odbiór odpadów, to od 1 marca w domu jednorodzinnym za jedną osobę zapłacimy 32 zł, za dwie osoby – 64 zł, za trzy osoby – 96 zł, za cztery osoby – 128 zł, natomiast za pięć lub więcej osób – 160 zł. W zabudowie wielolokalowej ceny analogicznie wyniosą: 27 zł, 54 zł, 81 zł, 108 zł, 135 zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Rzeszów

21 stycznia rozpoczną się konsultacje w sprawie zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. Decyzje o zmianie granic zapadną do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00.

Rzeszów

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną

RZESZÓW. O poszukiwaniach 25-latka informowaliśmy w środę. 

Rzeszów

Podpisano umowę na odbiór śmieci w 2019 roku. Decyzja zapadła bez konsultacji z prezydentem

RZESZÓW. „Dyrektor MPGK podpisał umowę nie konsultując się z prezydentem” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Reklama