Rzeszów - Czwartek, 01.01.2026
Reklama

XVIII Podkarpackie Święto Miodu. Rozstrzygnięcie konkursów i kiermasz

Dodano: 29.09.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W sobotę, 30 września 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbędzie się XVIII Podkarpackie Święto Miodu.  W trakcie święta odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów: „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023”, Producenci „Miodów pitnych” i „Nalewek miodowych”, „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów” oraz kiermasz produktów pszczelich. Odwiedzający będą mogli degustować miody i oddać głos na najlepszy miód w ich ocenie.

Na stoiskach zorganizowanych na parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim ul. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie, pszczelarze będą promować swoje wyroby: miód oraz produkty pszczele, zaś odwiedzający będą mogą zaopatrzyć się w różne gatunki miodów bezpośrednio od producentów.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 przy budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie..

Program XVIII Podkarpackie Święta Miodu:
  • 10:00-10:20 Uroczyste otwarcie XVIII Podkarpackiego Święta Miodu – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie
  • 10:20-10:40  Wręczenie odznaczeń związkowych
  • 10:40-10:50  Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023”
  • 10:50-11:10  Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursów „Producenci miodów pitnych” oraz „Producenci nalewek miodowych”
  • 11:10-13:00  „Przygotowanie pszczół do zimowli” - Mariusz Chachuła
  • 13:00-13:30  Przerwa
  • 13:30-14:00 „Miody pitne produkowane metodą tradycyjną” - Marek Barzyk, Prezes Krośnieńskiego Koła Pszczelarzy
  • 14:00-14:30 „Aktualne problemy pszczelarstwa w Polsce i na Podkarpaciu” -Tadeusz Dylon,  Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie
  • 14:30-15:30 Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”
  • 15:30-16:30  Zakończenie XVIII Podkarpackiego Święta Miodu
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe – Babica. Koniec produkcji elementów obudowy tunelu

RZESZÓW. Zakończyła się produkcja elementów obudowy tunelu, który powstaje na trasie S19 Rzeszów Południe - Babica. Łącznie wyprodukowano 22 700 segmentów.

Rzeszów

Zabójstwo w Boguchwale. Podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie przedstawiła zarzut zabójstwa 36-letniemu Łukaszowi R. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drewnianej altany, w której znajdował się jego 31-letni znajomy. Ofiara nie zdążyła opuścić płonącego budynku –...

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali buspasy. 55 kierowców złamało przepisy

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie prowadzili działania kontrolne na buspasach. Akcja odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. 55 kierowców złamało przepisy.

Rzeszów

Dachowanie busa na A4 w Terliczce. 47-letnia kobieta zginęła na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Terliczka. W wyniku dachowania busa, śmierć poniosła 47-letnia kobieta. Utrudnienia w miejscu trwały prawie do godz. 21:00.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

Rzeszów

Dzień bez samochodu w Rzeszowie. 22 września bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” to inicjatywa organizowana na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności. W poniedziałek (22.09) komunikacja miejska jest bezpłatna.

Rzeszów

Bezpłatny transport po Cmentarzu Wilkowyja ponownie dostępny

RZESZÓW. W dniach 20 września, 4, 18 i 31 października oraz 2 i 8 listopada 2025 r. mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja w Rzeszowie.

Rzeszów

„To warto zobaczyć. To warto kupić” - jesienna edycja giełdy minerałów w Rzeszowie

RZESZÓW. Wyjątkowe minerały, skamieniałości z najdalszych zakątków świata, unikatowa biżuteria oraz nietypowa galanteria – m.in. takie skarby będzie można nabyć podczas weekendowej giełdy minerałów w Rzeszowie.

Reklama