Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

XVIII Podkarpackie Święto Miodu. Rozstrzygnięcie konkursów i kiermasz

Dodano: 29.09.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W sobotę, 30 września 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbędzie się XVIII Podkarpackie Święto Miodu.  W trakcie święta odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów: „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023”, Producenci „Miodów pitnych” i „Nalewek miodowych”, „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów” oraz kiermasz produktów pszczelich. Odwiedzający będą mogli degustować miody i oddać głos na najlepszy miód w ich ocenie.

Na stoiskach zorganizowanych na parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim ul. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie, pszczelarze będą promować swoje wyroby: miód oraz produkty pszczele, zaś odwiedzający będą mogą zaopatrzyć się w różne gatunki miodów bezpośrednio od producentów.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 przy budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie..

Program XVIII Podkarpackie Święta Miodu:
  • 10:00-10:20 Uroczyste otwarcie XVIII Podkarpackiego Święta Miodu – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie
  • 10:20-10:40  Wręczenie odznaczeń związkowych
  • 10:40-10:50  Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023”
  • 10:50-11:10  Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursów „Producenci miodów pitnych” oraz „Producenci nalewek miodowych”
  • 11:10-13:00  „Przygotowanie pszczół do zimowli” - Mariusz Chachuła
  • 13:00-13:30  Przerwa
  • 13:30-14:00 „Miody pitne produkowane metodą tradycyjną” - Marek Barzyk, Prezes Krośnieńskiego Koła Pszczelarzy
  • 14:00-14:30 „Aktualne problemy pszczelarstwa w Polsce i na Podkarpaciu” -Tadeusz Dylon,  Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie
  • 14:30-15:30 Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”
  • 15:30-16:30  Zakończenie XVIII Podkarpackiego Święta Miodu
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa dowiezie pasażerów na Lotniczy Piątek w Jasionce

RZESZÓW. W piątek, 8 października 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię „OKL”, która dowiezie pasażerów na wydarzenie pn. Lotniczy Piątek. Przejazdy będą bezpłatne.

Rzeszów

Rzeszowska przychodnia ma nowoczesny rezonans. Jedyny taki w Polsce

RZESZÓW. Pracownia Rezonansu Magnetycznego ZOZ Nr 2 w Rzeszowie została wyposażona w nowoczesny rezonans magnetyczny - INGENIA AMBITION 1.5 X T. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Polsce.

Rzeszów

Bezpłatna komunikacja miejska na mecz Polska - Niemcy na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Już jutro w Rzeszowie wielkie piłkarskie wydarzenie. Wszyscy kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na os. Pobitno powstaje ogromny zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie realizuje dużą inwestycję na osiedlu Pobitno. Powstaje tam nowy zbiornik, który zwiększy zapasy wody pitnej dla mieszkańców Rzeszowa. Koszt inwestycji to blisko 24 mln...

Rzeszów

Jesienna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 11 do 15 października 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa oszukana metodą "na policjanta"

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚ, wyłudził od niej sporą sumę pieniędzy. Kontaktując się z pokrzywdzoną, używał hasła „róża”.

Rzeszów

ZTM Rzeszów. Od 1 października zmiany w rozkładzie jazdy. Rusza pilotażowa linia nr 61

RZESZÓW. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu transportu Miejskiego w Rzeszowie, od piątku (1.10) trzy autobusy komunikacji miejskiej zmienią swój rozkład jazdy, Ruszy również nowa linia, która połączy Matysówkę z Zalesiem.

Rzeszów

W niedzielę biegowe święto w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 3 października startuje 9. edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego, któremu towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Biegnę dla Julii i Patrycji”.

Reklama