Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

XVIII Podkarpackie Święto Miodu. Rozstrzygnięcie konkursów i kiermasz

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W sobotę, 30 września 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbędzie się XVIII Podkarpackie Święto Miodu.  W trakcie święta odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów: „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023”, Producenci „Miodów pitnych” i „Nalewek miodowych”, „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów” oraz kiermasz produktów pszczelich. Odwiedzający będą mogli degustować miody i oddać głos na najlepszy miód w ich ocenie.

Na stoiskach zorganizowanych na parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim ul. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie, pszczelarze będą promować swoje wyroby: miód oraz produkty pszczele, zaś odwiedzający będą mogą zaopatrzyć się w różne gatunki miodów bezpośrednio od producentów.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 przy budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie..

Program XVIII Podkarpackie Święta Miodu:
  • 10:00-10:20 Uroczyste otwarcie XVIII Podkarpackiego Święta Miodu – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie
  • 10:20-10:40  Wręczenie odznaczeń związkowych
  • 10:40-10:50  Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023”
  • 10:50-11:10  Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursów „Producenci miodów pitnych” oraz „Producenci nalewek miodowych”
  • 11:10-13:00  „Przygotowanie pszczół do zimowli” - Mariusz Chachuła
  • 13:00-13:30  Przerwa
  • 13:30-14:00 „Miody pitne produkowane metodą tradycyjną” - Marek Barzyk, Prezes Krośnieńskiego Koła Pszczelarzy
  • 14:00-14:30 „Aktualne problemy pszczelarstwa w Polsce i na Podkarpaciu” -Tadeusz Dylon,  Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie
  • 14:30-15:30 Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”
  • 15:30-16:30  Zakończenie XVIII Podkarpackiego Święta Miodu
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Reklama