Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie. Kwesta uliczna, bieg papieski i wioska papieska

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”.  Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa.

16 października w Rzeszowie obchodzony będzie XXII Dzień Papieski. Tego dnia na ulicach Rzeszowa odbędzie się kwesta, podczas której zbierane będą pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Zbiórka będzie również prowadzona 15 października.

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie Wioska Papieska, w której przygotowane zostaną  atrakcje i zabawy dla dzieci, młodzieży i rodzin, a także konkurs wiedzy o papieżu dla dzieci i młodszej młodzieży.
Przy Katedrze i wybranych kościołach będzie się odbywał kiermasz kremówek.

O godz. 11:30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. przy ul. Krakowskiej odbędzie się msza św. z udziałem biskupa.

Obchody XXII Dnia Papieskiego w Rzeszowie poprzedzą liczne wydarzenia towarzyszące. Rozpocznie je Rzeszowska Procesja Różańcowa, która odbędzie się 2 października od godz. 15:00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Śreniawitów w Rzeszowie. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do Bazyliki Bernardynów, gdzie będzie sprawowana Msza św.

Od poniedziałku 10 października do soboty 15 października będzie odbywało pielgrzymowanie Rzeszowskim Szlakiem Świętych. Na trasie pielgrzymowania znajdują się miejsca związane z Janem Pawłem II i osobami, które beatyfikował. Są to: Ratusz Rzeszowski, Fara, Bazylika Bernardynów, kościół Saletynów, kościół przy ulicy 3 maja, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar komunizmu, Katedra, kościół św.Jadwigi, kościół bł. Karoliny oraz kościół p.w. Jana Pawła II Wilkowyi. Pielgrzymowanie będzie się odbywało po nabożeństwie różańcowym w poszczególnych kościołach, około godz. 17-18.30.
Reklama
12 października w godz. 9:00 – 13:00 odbędzie się pielgrzymowanie dla szkół, które będzie miało formę gry miejskiej.

15 października w Parku Papieskim zorganizowany zostanie Bieg Papieski. Start o godz. 12:00.

Wszystkim wydarzeniom będą towarzyszyć stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i wolontariusze Dnia Papieskiego, którzy będą zaangażowani w zbiórkę publiczną na ulicach Rzeszowa.

Obchody Dnia Papieskiego ukazują osobę i dzieło św. Jana Pawła II młodemu pokoleniu, które nie miało już możliwości osobistego spotkania Świętego Papieża Polaka. Dzień Papieski obchodzony jest każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

670-lecie lokacji miasta Rzeszowa. Od dziś dostępne bezpłatne zaproszenia

RZESZÓW. Uroczystość odbędzie się 18 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego.

Rzeszów

Tu wszystko gra OK! 32. Finał WOŚP w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Kasia Popowska i Damian Ukeje

RZESZÓW. Sprawdźcie, co będzie się działo na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Przy pięciu skrzyżowaniach w Rzeszowie powstały nowe przejazdy rowerowe

RZESZÓW. Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł. Środki na jej realizację pochodzą z funduszy Unii Europejskiej.

Rzeszów

Parkomaty przy Galerii Nowy Świat. Płatny postój powyżej 2 godzin

RZESZÓW. Kolejna rzeszowska galeria handlowa wprowadza opłaty za dłuższy postój. Od 8 stycznia 2024 r. na parkingu galerii przy ul. Krakowskiej obowiązuje nowy system parkingowy. 

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, w sobotę ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Ogólnopolskie hasło tegorocznego Orszaku brzmi „W jasełkach leży!”, natomiast w Rzeszowie wołano również m.in. „Niech każdy się dowie –...

Rzeszów

Ostatni weekend ze Świątecznym Miasteczkiem na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jeszcze tylko do niedzieli, 7 stycznia 2024 r. będzie można odwiedzić Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy żłobek. Przyjmie 190 maluchów

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka na przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstanie w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, oddanych do użytku we wrześniu 2022 roku.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane.

Reklama