Rzeszów - Niedziela, 21.09.2025
Reklama

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

Dodano: 09.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Mateusz D. z Rzeszowa, występujący na YouTube pod pseudonimem „Kiszak”, pobił człowieka. Najpierw robił sobie żarty z nietrzeźwego mężczyzny, a kiedy ten zrzucił mu czapkę –zaczął go szarpać i uderzył w twarz.

Jeszcze w lipcu br. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych dotarł do filmu, w którym rzeszowski youtuber zachowywał się - lekko mówiąc - agresywnie w stosunku do bezdomnego. Rozbawieni koledzy „Kiszaka” wszystko filmowali. Nagranie zostało zamieszczone w internecie.

Kiedy Ośrodek powiadomił rzeszowską policję „Kiszak” opublikował w internecie przeprosiny, w których wyjaśniał, że sam także był pijany. Co jednak nie wyjaśnia dlaczego postanowił opublikować w internecie film ze zdarzenia. Na dowód swojej „skruchy” wstawił nawet zdjęcie z poszkodowanym. To nie pomogła, a sprawą zajęła się prokuratura.
Reklama
OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk: „spowodowanie obrażenia ciała w postaci stłuczenia twarzy, stanowiących naruszenie czynności narządów ciała na okres trwający nie dłużej niż 7 dni, przy czym zarzucanego czynu dopuścił się działając w sposób umyślny, publicznie i bez powodu okazując rażące lekceważenie porządku prawnego”.

Ponadto Mateuszowi D. zostanie postawiony szereg zarzutów z kodeksu wykroczeń: publiczne używanie wulgaryzmów, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, zakłócanie spokoju i porządku publicznego.

Źródło: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Młp. Policja poszukuje świadków

RZESZÓW. 19-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Rzeszów

Witold Wiśniewski rezygnuje z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1

RZESZÓW. Tadeusz Pióro będzie pełnił obowiązki aż do rozstrzygnięcia konkursu, który wyłoni nowego dyrektora szpitala.

Rzeszów

Sprawa obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej trafiła do komisji

RZESZÓW. Temat został przeniesiony pod obrady komisji.

Rzeszów

Gdzie znajdzie się dzwonnica dla Dzwonu Niepodległości?

RZESZÓW. Dzwon po raz pierwszy wybrzmiał 11 listopada właśnie na Placu Farnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Rzeszów

Wizyta ambasadora Szwajcarii w Rzeszowie

RZESZÓW. Ambasador Szwajcarii Jurg Burri odwiedził Podkarpacie.

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Reklama