Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Dodano: 05.08.2020 r.

fot. T. Nowak / Rzecznik prasowy kurii diecezjalnej
fot. T. Nowak / Rzecznik prasowy kurii diecezjalnej
RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

43. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczęto 4 sierpnia 2020 r. mszą świętą o godz. 6.30 w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. We mszy uczestniczyło około 200 osób.

Ze względu na pandemię, w tegorocznej pielgrzymce udział bierze tylko kilku księży, którzy - jak podkreślał bp Jan Wątroba - „reprezentują setki pątników, którzy nie mogą iść z nimi”.

„Pątnicy codziennie będą pokonywać ok. 30 km. W pierwszym dniu pielgrzymki przez cały dzień będzie szło 6 księży. Dwóch z nich będzie szło przez wszystkie dni, pozostali będą się wymieniać na zasadzie sztafety (każdego dnia będzie szło od 2 do 10 księży)” – czytamy na stronie Diecezji Rzeszowskiej.

Wierni mogą uczestniczyć w pielgrzymce w formie duchowego pielgrzymowania, poprzez słuchanie audycji i transmisji w katolickim radiu „Via” oraz spotkania w kościołach stacyjnych. Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania jest bazylika ojców bernardynów w Rzeszowie.
 
Źródło: Diecezja Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Rzeszów

Piłkarskie derby Rzeszowa. Będzie walka o fotel lidera?

RZESZÓW. Derby odbędą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 w niedzielę 22 września o godzinie 13:05. 

Rzeszów

Umowa na projekt tunelu pod rondem Pobitno podpisana

RZESZÓW. Miasto za projekt zapłaci 1,4 mln zł.

Reklama