Reklama

Aktualności Rzeszów

Za nami pierwszy dzień InternetBeta Conference

Dodano: 12.09.2019

Za nami pierwszy dzień InternetBeta Conference - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. W Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ rozpoczął się InternetBeta Conference. Do Kielnarowej, koło Rzeszowa przyjechali ludzie z całej Polski – wszystko po to, aby wspólnie dyskutować i wymieniać się doświadczeniem z zakresu digital marketingu, IT oraz szeroko rozumianej komunikacji w biznesie.

Konferencję otworzył dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – uczelni, na której rokrocznie organizowane jest wydarzenie. Podziękował Mateuszowi Tułeckiemu za 10 lat intensywnej pracy i życzył powodzenia nowemu “gospodarzowi” konferencji. Rektor poprosił uczestników, aby “odłożyć na cały dzień telefon, cieszyć się z natury jaka otacza kampus w Kielnarowej i patrzeć sobie w oczy”.

Jako pierwszy na betowej scenie wystąpił Kamil Kozieł – przedsiębiorca oraz dyrektor zarządzający PrezART, który swoją prelekcję skoncentrował wokół behawioralnych elementów niezbędnych podczas komunikacji z klientem. Okazuje się, że istotne jest przyzwyczajenie do poczucia straty. Mechanizm jest bardzo prosty. Jeżeli dowiadujemy się, że musimy zapłacić 500 zł mandatu, oczywiście czujemy złość i rozczarowanie. Jednak co w sytuacji, kiedy specjalnie dla nas policjant godzi się zejść do 300 zł? To oczywiste - będziemy się cieszyć. Podobnie jest w komunikacji z klientem.

Podczas pierwszego dnia konferencji prelekcje odbywały się równolegle również w drugiej sali. O patotreściach opowiadał Maciej Budzich - autor bloga o mediach, marketingu i Internecie: „kiedyś pytając się dziecka kim chciałoby być w przyszłości, słyszeliśmy odpowiedź: pilotem, strażakiem itp. Teraz chce zostać youtuberem, mieć „fejm”. Do młodych ludzi nie dochodzą autorytety takie jak Irena Kwiatkowska czy Lech Wałęsa. Oni nie wiedzą kto to jest, bo to nie są postaci, które pojawiają się w Internecie” - odpowiada Budzich. Prelegent przytoczył spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który do wspólnej rozmowy zaprosił internetowych twórców, specjalistów od marketingu oraz policjantów.

Influncerzy, Youtuby i inne Internety: czy to dalej działa?

Gdy tradycyjny marketing nie pomaga, na pomoc przychodzi eksploracja - właśnie tak twierdzi Adam Weber, CEO Pomelody & Awake Agency oraz współzałożyciel Mama Lama. Na podstawie swoich doświadczeń, stwierdził, że tendencja do wykorzystania influencerów w działaniach promocyjnych stała się teraz bardzo ryzykowna. Coraz częściej widzimy, że zasięgi “Internet celebrytów” już nie przekładają się na zainteresowania konkretnym produktem. Jednak to nie znaczy, że to nie działa.

Dla promocji swojej firmy Pomelody, Adam i jego żona, postanowili zostać influencerami. Założyli kanał na YouTubie - Mama Lama, uważany teraz za jeden z najbardziej rozwijających się kanałów w Polsce. W ten sposób stworzyli platformę oraz miejsce, gdzie ich potencjalni klienci mogą się zbierać i dzielić swoimi doświadczeniami. Pomysł stał się najlepszym źródłem informacji o swojej grupie docelowej oraz przykładem, że influencer budujący zaufanie poprzez wartościowy kontent, motywuje klienta do kupna “w ciemno”.REKLAMA

Relacje są naturalne albo ludzie jako kluczowy element marketingu przyszłości

„Czy zastanawialiście się nad tym, że większość ludzi na Becie kupuje bilety na następne edycje jeszcze przed publikacją programu wydarzenia? To potwierdza, że relacje rządzą” - tak zaczęła swoją prelekcję Barbara Kozanecka, Marketing Manager w firmie Eventory. Jej zdaniem w marketingu może dużo się zmienić, jednak jest jedna rzecz, która na pewno będzie trwała - to człowiek. Właśnie on podejmuje decyzje, ma oczekiwania oraz wymagania, co ma bezpośredni wpływ na rynek i działania osób z branży marketingowej. Mówiąc o zorientowaniu wszystkich działań na ludzi, prelegentka widzi przyszłość za trzema najważniejszymi wartościami w komunikacji z klientem - poczucie troski, bycie częścią grupy oraz znalezienie wspólnego, wyższego celu i wartości. Jeżeli uważamy, że klient zawsze ma rację, to tym bardziej musimy uwzględniać jego potrzeby i zmieniać się pod jego oczekiwania.

Konkurs dla młodych przedsiębiorstw - StartupSITO

Ważnym wydarzeniem pierwszego dnia były także prezentacje startupów, które walczą o nagrody i wsparcie finansowe od partnerów konferencji. Każdy z siedmiu uczestników zaprezentował swój pomysł, ale tylko jeden zostanie wyróżniony. Wyniki zostaną ogłoszone w piątek. Lista startupów:

1.            SpecFile (szyfrowanie danych oraz elektroniczne listy polecone z potwierdzonym odbiorem);
2.            Titans24 (security platform for website, cyber bezpieczeństwo);
3.            Locoom (wirtualny projektant wnętrz);
4.            MyVood (tworzenie własnego serwisu z szkoleniami i e-learningiem);
5.            SignOnTheGo (bezpieczny podpis elektroniczny);
6.            WearFits (zakupy odzieży i butów z przymierzeniem na swojej wirtualnej sylwetce);
7.            Dynamica (automatyczne generowanie wideo na podstawie opisów produktów).

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Trwa kompletowanie dokumentacji przed rozpoczęciem budowy mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą - Aktualności Rzeszów

Trwa kompletowanie dokumentacji przed rozpoczęciem budowy mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Projekt zakłada budowę mostu oraz sieci połączeń drogowych....

W lutym rozpoczną się konsultacje ws. zmiany granic - Aktualności Rzeszów

W lutym rozpoczną się konsultacje ws. zmiany granic

RZESZÓW. Konsultacje będą trwały do 21 lutego 2020 r....

Sprawą nastolatków, którzy strzelali do księży, zajmie się Sąd Rodzinny - Aktualności Rzeszów

Sprawą nastolatków, którzy strzelali do księży, zajmie się Sąd Rodzinny

RZESZÓW. Zatrzymano  dwóch nastolatków, którzy w ubiegłym tygodniu strzelali do księży podczas wizyty duszp...

Będzie protest przeciwko budowie wieżowca przy ul. Podwisłocze. Organizatorem jest rada osiedla - Aktualności Rzeszów

Będzie protest przeciwko budowie wieżowca przy ul. Podwisłocze. Organizatorem jest rada osiedla

RZESZÓW. Protest przeciwko rozpoczęciu inwestycji odbędzie się 1 lutego br.  ...

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową - Aktualności Rzeszów

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

RZESZÓW. Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem