Reklama

Aktualności / Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością

Dodano: 10.11.2023 r.

Zaawansowane prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZOW. Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego zakończy się jesienią. Koszt tej inwestycji to ponad 7,3 mln zł.

Budynek COM znajduje się przy ul. Sucharskiego, na działce sąsiadującej z Domem Pomocy Społecznej. Prace przy realizacji inwestycji są już na zaawansowanym etapie. Budynek o powierzchni użytkowej 652 m kw jest już gotowy. Wykonano elewację, tynki wewnętrzne, malowanie, wylewki, zamontowana została stolarka zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna. Zakończyły się także prace przy instalacjach centralnego ogrzewania, wodnej, kanalizacyjnej, fotowoltaicznej. Zamontowana została klimatyzacja, we wnętrzu budynku położone już zostały płytki ścienne i posadzkowe oraz wykładzina, są już także urządzenia sanitarne.

Obecnie trwają jeszcze prace przy instalacji elektrycznej oraz przy zagospodarowanie terenu, na którym powstaje m.in. ogród sensoryczny.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreśla, że dzięki inwestycji w stolicy Podkarpacia poprawi się jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. - Nasz ośrodek będzie pierwszą placówka takiego typu w Rzeszowie, w której świadczone będą usługi zarówno w formie dziennej, jak i całodobowej – mówi Konrad Fijołek.

Centrum przy ul. Sucharskiego obejmie wsparciem dorosłe osoby posiadające znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Będzie świadczyło usługi w zakresie potrzeb zdrowotnych, pielęgnacyjnych, zapobiegania wtórnym powikłaniom, stymulowania i rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji poznawczych oraz społecznych.

Pobyt w COM umożliwi osobom niepełnosprawnym niezależne, samodzielne i godne funkcjonowanie oraz poprawi jakość życia. Usługi, które będą tam oferowane zapewnią uczestnikom bezpieczny pobyt i opiekę uzupełnioną w razie konieczności  rehabilitacją ruchową,  aktywizację sensoryczną a przede wszystkim dadzą możliwość wspólnego spędzania czasu, kontaktu z innymi, aktywności na świeżym powietrzu, integracji na terenie placówki oraz w miarę możliwości poza nią (np. udział w dogoterapii, alpakoterapii).

Wykonawcą inwestycji jest wybrana w przetargu firma Texom. Powstanie COM zostało dofinansowane z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.


 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na kiepski stan systemu rur w pompowni wody przy ulicy Armii Krajowej w Rzeszowie, konieczna jest ich wymiana. Dz...

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim - Aktualności Rzeszów

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim

RZESZÓW. Rzeszów ma najwięcej terenów zielonych spośród miast wojewódzkich – wynika z danych Urzędu...

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa - Aktualności Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowi...

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej - Aktualności Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opa...

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg - Aktualności Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na re...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: