Rzeszów - Piątek, 24.07.2026
Reklama

Zaawansowane prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka [ZDJĘCIA]

Dodano: 21.11.2024 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka. - Budowa torów jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa. Pod artykułem znajdziecie kilka zdjęć z realizacji inwestycji.

Realizację inwestycji zaproponowali sami mieszkańcy w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 r. Zadanie zdobyło blisko 1,5 tys. głosów.

Tor z przeszkodami dla rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek powstaje w rejonie ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego. Będzie to zespół trzech torów do jazdy wyczynowej. Będą one miały zróżnicowany stopień trudności, tak by mogli z nich korzystać zarówno najmłodsi jak i ci już bardziej zaawansowani użytkownicy.


Koncepcja Fun Parku na osiedlu Baranówka / Zarząd Zieleni Miejskiej

Wykonawcą inwestycji jest firma OBO Polska, która najpierw zaprojektowała, a teraz buduje obiekt. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Fun Park będzie uzupełnieniem zrealizowanych w ostatnich kilku latach atrakcji na terenach rekreacyjnych na os. Baranówka. W 2021 roku wybudowano tam pumptrack. Rok później powstał ogród kieszonkowy z alejkami, hamakami, leżakami i z dużą ilością roślin (blisko 2 tys.).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Reklama