Rzeszów - Środa, 22.07.2026
Reklama

Zaawansowane prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka [ZDJĘCIA]

Dodano: 21.11.2024 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka. - Budowa torów jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa. Pod artykułem znajdziecie kilka zdjęć z realizacji inwestycji.

Realizację inwestycji zaproponowali sami mieszkańcy w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 r. Zadanie zdobyło blisko 1,5 tys. głosów.

Tor z przeszkodami dla rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek powstaje w rejonie ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego. Będzie to zespół trzech torów do jazdy wyczynowej. Będą one miały zróżnicowany stopień trudności, tak by mogli z nich korzystać zarówno najmłodsi jak i ci już bardziej zaawansowani użytkownicy.


Koncepcja Fun Parku na osiedlu Baranówka / Zarząd Zieleni Miejskiej

Wykonawcą inwestycji jest firma OBO Polska, która najpierw zaprojektowała, a teraz buduje obiekt. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Fun Park będzie uzupełnieniem zrealizowanych w ostatnich kilku latach atrakcji na terenach rekreacyjnych na os. Baranówka. W 2021 roku wybudowano tam pumptrack. Rok później powstał ogród kieszonkowy z alejkami, hamakami, leżakami i z dużą ilością roślin (blisko 2 tys.).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy

RZESZÓW. Deweloper wykupił teren wraz z pozwoleniem na budowę od mieleckiej firmy.

Rzeszów

Ceny za wodę i ścieki wzrosną? Ratusz bije na alarm, PGE uspokaja

RZESZÓW. Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w Rzeszowie za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej.

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Rzeszów

Będzie kolejne „odkomarzanie”. Drugi zabieg zostanie przeprowadzony 16 i 17 lipca

RZESZÓW. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Rzeszów

Szeregi podkarpackiej policji zasilił nowy wierzchowiec

RZESZÓW. Owidiusz, to koń rasy wielkopolskiej pochodzenia trakeńskiego.

Reklama