Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych obejmie cały Rzeszów?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa zabrał głos w sprawie wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych oraz ograniczenia punktów sprzedaży. Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej rozważy propozycje.

Jak na razie pomysł zakazujący sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w całym Rzeszowie jest jedynie „luźną sugestią” przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca. Wcześniejsza decyzja o wprowadzeniu zakazu jedynie na rzeszowskim Rynku znalazła swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, który uznał uchwałę za nieważną.

„Zakaz sprzedaży alkoholu możemy wprowadzić od niedawna, bo zmieniono ustawę. Liczba punktów sprzedaży alkoholu określamy od bardzo dawna i określiliśmy go na takiej wysokości, że limit jest niewykorzystany” – tłumaczy Andrzej Dec.
Reklama
Nie mniej jednak, w przypadku wprowadzenia zakazu w całym mieście, właściciele niewiele będą w stanie zdziałać, a argument, który przytoczono już we wcześniej procedowanej skardze o nierównym traktowaniu może okazać się bezzasadny.

„U nas jeden sklep przypada na 300-400 osób, a w krajach Skandynawskich na ponad 1000 osób. W Europie Zachodniej też jest więcej mieszkańców na jeden punkt” – wyjaśnia przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Radny Sławomir Gołąb, przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej, poinformował na sesji Rady Miasta, że zajmą się oni propozycją, jaką wystosował Andrzej Dec.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Rzeszów

Naukowcy z UR stworzyli innowacyjne żelki prozdrowotne

RZESZÓW. Naukowcy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali patent na innowacyjny produkt w postaci żelek o właściwościach prozdrowotnych.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Maroka

RZESZÓW/JASIONKA. W piątek spod rzeszowskiego lotniska, z kompletem pasażerów, wystartował pierwszy samolot do popularnego kurortu w południowym Maroku, Agadiru.

Rzeszów

Rzeszów z coraz większą ofertą nowych mieszkań. Które inwestycje najbardziej zainteresowały kupujących?

RZESZÓW. Mimo rosnących cen mieszkań w Rzeszowie i wyzwań związanych z kredytami, dziś to kupujący jest na wygranej pozycji – oferta nowych lokali dostępnych w sprzedaży w ciągu ostatniego roku wzrosła o...

Rzeszów

10 maja rusza sezon fontanny multimedialnej. Znamy harmonogram pokazów specjalnych

RZESZÓW. 10 maja 2025 r. odbędzie się inauguracja nowego sezonu rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Zaprezentowany zostanie wtedy najnowszy pokaz, przygotowany w ubiegłym roku z okazji 670-lecia Rzeszowa.

Reklama