Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Zakończono modernizację dawnej galerii Rotunda [ZDJĘCIA]

Dodano: 11.02.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Trwający ponad pół roku proces modernizacji dawnej galerii Rotunda dobiegł końca. Odnowiony obiekt, który obecnie nosi nazwę Starej Szwalni, został już przekazany nowemu najemcy.

- Skala remontu i robót koniecznych do wykonania okazała się większa niż początkowo myśleliśmy. Budynek był w złym stanie, ale takie wyzwania motywują nas do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Możemy nawet powiedzieć, że dzięki współpracy z projektantami udało nam się przemienić nieatrakcyjną architekturę w wyróżniający się obiekt na mapie Rzeszowa – mówią właściciele Starej Szwalni.

Prace nie ograniczyły się wyłącznie do renowacji budynku, ale wiązały się z całkowitym rebrandigniem. Nowa nazwa wzięła się z powtarzanej przez mieszkańców Rzeszowa historii mówiącej o tym, że na miejscu obecnej galerii znajdował się dawniej zakład szwalniczy. Informacja ta stała się inspiracją dla nowych właścicieli galerii, za którą poszła następnie wizja obiektu, jego design oraz wprowadzone rozwiązania. To właśnie dlatego w Starej Szwalni znalazło się już około 100 starych maszyn szwalniczych, które zdobią jej wnętrza. Projekt finalny zakłada, że we wszystkich przestrzeniach i otoczeniu budynku znajdzie się blisko 1 000 eksponatów.
Reklama
Na terenie obiektu już teraz funkcjonuje klub Fitness For Life, który swoim klimatycznym wystrojem idealnie wpisuje się w całą koncepcje Starej Szwalni. W budynku znajduje się także powiększona Fabryka Czekolady oraz sklep meblowy Meblik.

Jak zapowiadają właściciele, pozostałe powierzchnie również zostaną już wkrótce udostępnione, o co zadba nowy najemca budynku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup wysokiego napięcia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Racławówce. 14-latek wszedł na słup energetyczny i został porażony prądem. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Reklama