Rzeszów - Niedziela, 26.07.2026
Reklama

Zakończono prace przy rozbudowie ul. Granicznej na osiedlu Drabinianka [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.10.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Blisko 270-metrowy odcinek ulicy Granicznej na rzeszowskim osiedlu Drabinianka jest już po przebudowie. Inwestycja jest efektem współpracy Rzeszowa i prywatnego inwestora. Porozumienie w tej sprawie zawarto w lipcu 2022 roku. Droga została poszerzona, ułożono nową nawierzchnię, przebudowano i wybudowano ciąg pieszo-rowerowy.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w pierwszym kwartale bieżącego roku. Zadanie wykonała firma DevelopRes, która buduje tu osiedle Nova Graniczna. Spółka była odpowiedzialna zarówno za przygotowanie dokumentacji projektowej jak i sfinansowanie prac budowlanych.

Przebudowa ulicy Granicznej objęła odcinek o długości blisko 270 metrów – od ul. Cichej do al. Powstańców Warszawy. Powstała tam nowy chodnik, wybudowano ciąg pieszo-rowerowy o szerokości do 4 metrów. Odcinek ul. Granicznej został poszerzony do 7 metrów, ułożono nową nawierzchnię. Ponadto inwestor wybudował nową kanalizację deszczową, odcinek sieci gazowej, nowe oświetlenie, przebudowane zostały także wjazdy do budynków.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama