Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Zakończyła się I tura rekrutacji w Uniwersytecie Rzeszowskim. Kierunek lekarski najpopularniejszy

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 20 lipca zakończyła się pierwsza tura rekrutacji na Uniwersytecie Rzeszowskim (10 lipca na kierunki, na które obowiązuje egzamin wstępny). Największa popularnością wśród kandydatów na studia cieszył się kierunek lekarski – 23 osoby na jedno miejsce.

Wyniki rekrutacji dostępne będą już 24 lipca na Indywidualnym Rekrutacyjnym Koncie Kandydata. W systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się 17 694 osób (w tym na studia stacjonarne 14 760 osób).

Najpopularniejszymi kierunkami według ilości rejestracji w systemie rekrutacyjnym cieszyły się kierunki:
  1. Kierunek lekarski - 2528 rejestracji
  2. Filologia angielska – 888 rejestracji
  3. Prawo – 711 rejestracji
  4. Fizjoterapia – 658 rejestracji
  5. Finanse i rachunkowość – 628 rejestracji

Najwięcej osób zainteresowanych na jedno miejsce:
  1. Kierunek lekarski – 23 osoby na jedno miejsce
  2. Filologia angielska – 9 osób na jedno miejsce
  3. Pielęgniarstwo – 8 osób na jedno miejsce
  4. Bezpieczeństwo wewnętrze – 8 osób na jedno miejsce
  5. Analityka medyczna – 7 osób na jedno miejsce

Druga tura rekrutacji rozpocznie się 8 sierpnia o godzinie 8:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Harley on Tour w Rzeszowie. Bezpłatne jazdy motocyklami Harley-Davidson i wiele atrakcji

RZESZÓW. Już po raz czwarty salon GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje „Harley on Tour”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 30 i 31 lipca 2022 r. przy ul. Ludwika Chmury 4.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski wszedł w posiadanie 35 hektarów terenu w gminie Świlcza. W przyszłości ma tam powstać Szpital Uniwersytecki. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 2 miliardy złotych.

Rzeszów

Miasto szuka wykonawcy projektu ronda na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich wraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID). Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 170 tys....

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Reklama