Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Zamiast Monachium - Frankfurt. Nowy kierunek Lufthansy z Jasionki

Dodano: 30.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. - Od 28 marca 2026 roku niemiecki przewoźnik połączy stolicę Podkarpacia z Frankfurtem nad Menem, zastępując dotychczasowe rejsy do Monachium – informuje w najnowszym komunikacje Port lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Zamiast Monachium – Frankfurt: brama do świata

„Zaczynając od letniego rozkładu lotów 2026, dostosowujemy naszą ofertę w Rzeszowie, łącząc region podkarpacki bezpośrednio z Frankfurtem zamiast z Monachium. Zmiana ta jest bezpośrednią odpowiedzią na opinie klientów i zapotrzebowanie rynku. Frankfurt jest największym węzłem komunikacyjnym Lufthansa Group, oferującym płynne połączenia do nawet 300 miejsc na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że nowa trasa zapewni naszym pasażerom w południowo-wschodniej Polsce jeszcze lepszą łączność i globalny zasięg.” zaznacza Rhonen Azoulay, Dyrektor Generalny ds. Sprzedaży w Polsce i Czechach w Lufthansa Group.

Frankfurt nad Menem to największy hub Lufthansy w Niemczech i jedno z najważniejszych lotnisk przesiadkowych w Europie. Obsługuje rocznie blisko 70 milionów pasażerów i oferuje bezpośrednie połączenia do ponad 300 destynacji na całym świecie takich jak Nowy Jork, Tokio, Singapur, czy Sao Paulo, a także szybki dostęp do najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie.

Reklama

2 loty dziennie, 840 w sezonie

Samoloty z Jasionki do Frankfurtu będą kursowały dwa razy dziennie. Pierwsze połączenie to wylot z Frankfurtu o 11:10 z przylotem do Jasionki o 12:50. Samolot powrotny odleci o 13:35 i wyląduje we Frankfurcie o 15:20. Drugi kurs to wieczorny wylot z Frankfurtu o 22:10 (przylot 23:50) oraz poranny powrót z Jasionki o 6:00 (lądowanie 07:45).

Trasę będą obsługiwały samoloty typu Bombardier CRJ-900. Lot zajmie 1 godzinę i 45 minut. W sezonie 2026 zaplanowano łącznie 840 lotów, co przekłada się na regularną, codzienną komunikację przez cały rok.

„Cieszymy się, że nasze lotnisko staje się dla Lufthansy coraz ważniejszym punktem na mapie Europy. Dla naszych pasażerów to nie tylko połączenie do samego Frankfurtu, ale także brama do szerokiej gamy kierunków od Ameryki Północnej, przez Azję, aż po dalekie zakątki Afryki. Warto także zwrócić uwagę, że częstotliwość operowania pozwala przedsiębiorcom na efektywne planowanie podróży służbowych, co jest istotne dla coraz dynamiczniej rozwijającej się współpracy gospodarczej” - mówi Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy odcinka ul. Zawiszy Czarnego. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia tej ulicy z ul. Boya Żeleńskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Hyżnem. Nie żyje 21-letni motocyklista

RZESZÓW. 21-letni motocyklista, stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowski dirtpark do remontu

RZESZÓW. Tor do ekstremalnej jazdy rowerowej znajdujący się w rejonie hali Podpromie zostanie już wkrótce odnowiony. Miasto szuka wykonawcy remontu.

Rzeszów

Rusza sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. We wtorek, 12 kwietnia, oficjalnie rozpoczął się sezon ogródkowy na rynku w Rzeszowie. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. Zbiórka odbędzie sie w dniach  od 22 do 29 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Drabiniance powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu miasto ogłosi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie przy al. Sikorskiego

RZESZOW. W ogrodzie dominował będzie kolor czerwony. Pojawi się w nim ponad półtora tysiąca roślin, miejsca do wypoczynku, a także kosz do grania w koszykówkę. 

Reklama