Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Zamiast Monachium - Frankfurt. Nowy kierunek Lufthansy z Jasionki

Dodano: 30.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. - Od 28 marca 2026 roku niemiecki przewoźnik połączy stolicę Podkarpacia z Frankfurtem nad Menem, zastępując dotychczasowe rejsy do Monachium – informuje w najnowszym komunikacje Port lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Zamiast Monachium – Frankfurt: brama do świata

„Zaczynając od letniego rozkładu lotów 2026, dostosowujemy naszą ofertę w Rzeszowie, łącząc region podkarpacki bezpośrednio z Frankfurtem zamiast z Monachium. Zmiana ta jest bezpośrednią odpowiedzią na opinie klientów i zapotrzebowanie rynku. Frankfurt jest największym węzłem komunikacyjnym Lufthansa Group, oferującym płynne połączenia do nawet 300 miejsc na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że nowa trasa zapewni naszym pasażerom w południowo-wschodniej Polsce jeszcze lepszą łączność i globalny zasięg.” zaznacza Rhonen Azoulay, Dyrektor Generalny ds. Sprzedaży w Polsce i Czechach w Lufthansa Group.

Frankfurt nad Menem to największy hub Lufthansy w Niemczech i jedno z najważniejszych lotnisk przesiadkowych w Europie. Obsługuje rocznie blisko 70 milionów pasażerów i oferuje bezpośrednie połączenia do ponad 300 destynacji na całym świecie takich jak Nowy Jork, Tokio, Singapur, czy Sao Paulo, a także szybki dostęp do najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie.

Reklama

2 loty dziennie, 840 w sezonie

Samoloty z Jasionki do Frankfurtu będą kursowały dwa razy dziennie. Pierwsze połączenie to wylot z Frankfurtu o 11:10 z przylotem do Jasionki o 12:50. Samolot powrotny odleci o 13:35 i wyląduje we Frankfurcie o 15:20. Drugi kurs to wieczorny wylot z Frankfurtu o 22:10 (przylot 23:50) oraz poranny powrót z Jasionki o 6:00 (lądowanie 07:45).

Trasę będą obsługiwały samoloty typu Bombardier CRJ-900. Lot zajmie 1 godzinę i 45 minut. W sezonie 2026 zaplanowano łącznie 840 lotów, co przekłada się na regularną, codzienną komunikację przez cały rok.

„Cieszymy się, że nasze lotnisko staje się dla Lufthansy coraz ważniejszym punktem na mapie Europy. Dla naszych pasażerów to nie tylko połączenie do samego Frankfurtu, ale także brama do szerokiej gamy kierunków od Ameryki Północnej, przez Azję, aż po dalekie zakątki Afryki. Warto także zwrócić uwagę, że częstotliwość operowania pozwala przedsiębiorcom na efektywne planowanie podróży służbowych, co jest istotne dla coraz dynamiczniej rozwijającej się współpracy gospodarczej” - mówi Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Reklama