Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Zamiast Monachium - Frankfurt. Nowy kierunek Lufthansy z Jasionki

Dodano: 30.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. - Od 28 marca 2026 roku niemiecki przewoźnik połączy stolicę Podkarpacia z Frankfurtem nad Menem, zastępując dotychczasowe rejsy do Monachium – informuje w najnowszym komunikacje Port lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Zamiast Monachium – Frankfurt: brama do świata

„Zaczynając od letniego rozkładu lotów 2026, dostosowujemy naszą ofertę w Rzeszowie, łącząc region podkarpacki bezpośrednio z Frankfurtem zamiast z Monachium. Zmiana ta jest bezpośrednią odpowiedzią na opinie klientów i zapotrzebowanie rynku. Frankfurt jest największym węzłem komunikacyjnym Lufthansa Group, oferującym płynne połączenia do nawet 300 miejsc na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że nowa trasa zapewni naszym pasażerom w południowo-wschodniej Polsce jeszcze lepszą łączność i globalny zasięg.” zaznacza Rhonen Azoulay, Dyrektor Generalny ds. Sprzedaży w Polsce i Czechach w Lufthansa Group.

Frankfurt nad Menem to największy hub Lufthansy w Niemczech i jedno z najważniejszych lotnisk przesiadkowych w Europie. Obsługuje rocznie blisko 70 milionów pasażerów i oferuje bezpośrednie połączenia do ponad 300 destynacji na całym świecie takich jak Nowy Jork, Tokio, Singapur, czy Sao Paulo, a także szybki dostęp do najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie.

Reklama

2 loty dziennie, 840 w sezonie

Samoloty z Jasionki do Frankfurtu będą kursowały dwa razy dziennie. Pierwsze połączenie to wylot z Frankfurtu o 11:10 z przylotem do Jasionki o 12:50. Samolot powrotny odleci o 13:35 i wyląduje we Frankfurcie o 15:20. Drugi kurs to wieczorny wylot z Frankfurtu o 22:10 (przylot 23:50) oraz poranny powrót z Jasionki o 6:00 (lądowanie 07:45).

Trasę będą obsługiwały samoloty typu Bombardier CRJ-900. Lot zajmie 1 godzinę i 45 minut. W sezonie 2026 zaplanowano łącznie 840 lotów, co przekłada się na regularną, codzienną komunikację przez cały rok.

„Cieszymy się, że nasze lotnisko staje się dla Lufthansy coraz ważniejszym punktem na mapie Europy. Dla naszych pasażerów to nie tylko połączenie do samego Frankfurtu, ale także brama do szerokiej gamy kierunków od Ameryki Północnej, przez Azję, aż po dalekie zakątki Afryki. Warto także zwrócić uwagę, że częstotliwość operowania pozwala przedsiębiorcom na efektywne planowanie podróży służbowych, co jest istotne dla coraz dynamiczniej rozwijającej się współpracy gospodarczej” - mówi Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za pijanym kierowcą

RZESZÓW. Policjanci drogówki ścigali kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto największy na Podkarpaciu sklep z akwarystyką morską

RZESZÓW. Od 5 grudnia 2020r. funkcjonuje w Rzeszowie największy na podkarpaciu sklep Coral Land z akwarystyką morską oraz salon projektowy Aqua Salon.

Rzeszów

Czołowe zderzenie seatów w Mrowli. Kierująca cordobą miała niemal 2 promile

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w Mrowli. Doszło tam do czołowego zderzenia seatów. Kierująca jednym z nich była nietrzeźwa.

Rzeszów

Wizz Air zainaugurowało loty z Jasionki do Eindhoven

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, stał się dziesiątym lotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air. We wtorek, 15 grudnia przewoźnik zainaugurował połączenie Rzeszów-Eindhoven.

Rzeszów

Judoka Millenium Rzeszów zdobył Mistrzostwo Polski

RZESZÓW. Mateusz Grendys, zawodnik klubu UKJ Millenium Rzeszów, zdobył złoty medal na mistrzostwach w Poznaniu.

Rzeszów

Na ul. Sikorskiego pędził ponad 180 km/h

RZESZÓW. 20-latek kierujący seatem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Młody kierowca miał na koncie ponad 20 pkt karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy.  

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy czterech linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku autobusy linii 0A, 0B, 18 i 19 będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego dla dnia roboczego pozaszkolnego.

Reklama