Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Zamiast Monachium - Frankfurt. Nowy kierunek Lufthansy z Jasionki

Dodano: 30.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. - Od 28 marca 2026 roku niemiecki przewoźnik połączy stolicę Podkarpacia z Frankfurtem nad Menem, zastępując dotychczasowe rejsy do Monachium – informuje w najnowszym komunikacje Port lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Zamiast Monachium – Frankfurt: brama do świata

„Zaczynając od letniego rozkładu lotów 2026, dostosowujemy naszą ofertę w Rzeszowie, łącząc region podkarpacki bezpośrednio z Frankfurtem zamiast z Monachium. Zmiana ta jest bezpośrednią odpowiedzią na opinie klientów i zapotrzebowanie rynku. Frankfurt jest największym węzłem komunikacyjnym Lufthansa Group, oferującym płynne połączenia do nawet 300 miejsc na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że nowa trasa zapewni naszym pasażerom w południowo-wschodniej Polsce jeszcze lepszą łączność i globalny zasięg.” zaznacza Rhonen Azoulay, Dyrektor Generalny ds. Sprzedaży w Polsce i Czechach w Lufthansa Group.

Frankfurt nad Menem to największy hub Lufthansy w Niemczech i jedno z najważniejszych lotnisk przesiadkowych w Europie. Obsługuje rocznie blisko 70 milionów pasażerów i oferuje bezpośrednie połączenia do ponad 300 destynacji na całym świecie takich jak Nowy Jork, Tokio, Singapur, czy Sao Paulo, a także szybki dostęp do najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie.

Reklama

2 loty dziennie, 840 w sezonie

Samoloty z Jasionki do Frankfurtu będą kursowały dwa razy dziennie. Pierwsze połączenie to wylot z Frankfurtu o 11:10 z przylotem do Jasionki o 12:50. Samolot powrotny odleci o 13:35 i wyląduje we Frankfurcie o 15:20. Drugi kurs to wieczorny wylot z Frankfurtu o 22:10 (przylot 23:50) oraz poranny powrót z Jasionki o 6:00 (lądowanie 07:45).

Trasę będą obsługiwały samoloty typu Bombardier CRJ-900. Lot zajmie 1 godzinę i 45 minut. W sezonie 2026 zaplanowano łącznie 840 lotów, co przekłada się na regularną, codzienną komunikację przez cały rok.

„Cieszymy się, że nasze lotnisko staje się dla Lufthansy coraz ważniejszym punktem na mapie Europy. Dla naszych pasażerów to nie tylko połączenie do samego Frankfurtu, ale także brama do szerokiej gamy kierunków od Ameryki Północnej, przez Azję, aż po dalekie zakątki Afryki. Warto także zwrócić uwagę, że częstotliwość operowania pozwala przedsiębiorcom na efektywne planowanie podróży służbowych, co jest istotne dla coraz dynamiczniej rozwijającej się współpracy gospodarczej” - mówi Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Rzeszów

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 

Rzeszów

Rzeszów dołącza do miast dochodzących roszczeń w związku z nowym prawem oświatowym

RZESZÓW. Sławomir Gołąb: "Samorządy zostały zmuszone do poniesienia kosztów, za które rząd nie chce przekazać środków finansowych"

Rzeszów

Bełchatowianie lepsi od rzeszowian. Piąta porażka Asseco Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 0:3 w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12.

Rzeszów

Spotkanie ws. drogi ekspresowej S19 w relacji Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Reklama