Rzeszów - Niedziela, 05.04.2026
Reklama

Zarzuty dla sprawców postrzelenia 23-letniej mieszkanki Rzeszowa

Dodano: 18.07.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 23-letniej Zuzanny G., mieszkanki Rzeszowa. Kobieta została postrzelona, kiedy próbowała wejść do swojego mieszkania, które wynajmowała dwóm-24-latkom – Mateuszowi M. mieszkańcowi Tarnobrzega oraz Sebastianowi S – mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego. W niedzielę prokurator przedstawił sprawcom zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w piątek w jednym z mieszkań przy ul. Siemiradzkiego w Rzeszowie. 23-letnia kobieta, która wynajmowała mieszkanie dwóm 24-letnim mężczyznom, przyszła wraz ze swoim mężem i córką odebrać klucze do mieszkania, po wcześniejszym wypowiedzeniu umowy. Na wypadek, gdyby wynajmujący nie chcieli otworzyć, właścicielka wezwała na miejsce również ślusarza.

- W momencie gdy ślusarz przystąpił do otwierania zamka, drzwi zostały otwarte od środka, a następnie w tym samym czasie w kierunku osób będących przed mieszkaniem z wnętrza Mateusz M. użył gazu pieprzowego, zaś Sebastian S. oddał strzał z broni palnej, w wyniku którego postrzelona została stojąca przy drzwiach Zuzanna G. – informuje prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.
Reklama
Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn. Podczas przeszukania wynajmowanego mieszkania, jak również w miejscach zameldowania podejrzanych, znaleziono łącznie 5 sztuk broni, w tym pistolet, z którego najprawdopodobniej padł strzał. Obydwaj mężczyźni mieli pozwolenie na posiadanie broni kolekcjonerskiej i sportowej.

Podczas przesłuchania Mateusz M. i Sebastian S. nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Nie byli wcześniej karani.

W niedzielę do Sądu Rejonowego w Rzeszowie został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec podejrzanych. 24-latkom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. 

 
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto podsumowuje 2022 rok. Oto najważniejsze małe inwestycje zrealizowane w Rzeszowie

RZESZÓW. To m.in. nowe drogi osiedlowe, więcej zieleni w mieście i lepsza infrastruktura rowerowa.  

Rzeszów

Zablokowany przejazd przy hali Podpromie. Kiedy zostanie przywrócony?

RZESZÓW. We wtorek, 27 grudnia deweloper zagrodził przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie w związku z rozpoczęciem budowy obiektu mieszkalno-usługowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Leszka Czarnego. Samochód potrącił pieszą

RZESZÓW. 42-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

​RZESZÓW. W Sylwestra komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg sobotniego rozkładu jazdy, a w Nowy Rok i w Święto Trzech Króli autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

Jedna osoba ranna w wypadku na ul. Nowosądeckiej

RZESZÓW. Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu volkswagena ze skodą octavią, do którego doszło na ulicy Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. W Rzeszowie trwają testy autobusu wodorowego marki Autosan. Jeśli przebiegną pomyślnie, miasto planuje zakupić 20 pojazdów z takim napędem.

Rzeszów

Dotacje na zadania kulturalne w Rzeszowie w 2023 roku. Prezydent czeka na oferty

RZESZÓW. Ruszył konkurs na realizację zadań kulturalnych w 2023 roku w Rzeszowie. Na ten cel miasto zarezerwowało pół miliona złotych. 

Rzeszów

Odmulanie rzeszowskiego zalewu zakończone

RZESZÓW. Zakończył się proces wydobywania osadów z rzeszowskiego zalewu. Trwają jeszcze prace porządkowe, w tym min. demontaż maszyn.

Reklama