Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

Dodano: 26.11.2021 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Do kradzieży doszło 17 listopada na parkingu przy ul. Warszawskiej. Poszkodowany to mężczyzna pochodzący z Ukrainy. Gdy zatrzymał się, aby wymienić koło uszkodzone przez sprawców, ci, korzystając z jego nieuwagi, ukradli znajdujące się w aucie pieniądze. 

Nad ustaleniem tożsamości przestępców pracowali m.in. rzeszowscy kryminalni. We wtorek uzyskali informację, że mężczyźni mogący mieć związek z kradzieżą przebywają w hotelu pod Rzeszowem. Zastali tam cztery osoby – trzech obywateli Gruzji i jednego Ukrainy. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.
Reklama
Sprawę przejęli funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Okazało się, że kradzieży dokonali dwaj Gruzini w wieku 35 i 46 lat.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu. 46-latkowi przedstawiony został dodatkowo zarzut paserstwa – podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim skradziony telefon. Dwaj pozostali mężczyźni nie brali udziału w przestępstwie i po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Sprawa została skierowana do rzeszowskiej prokuratury. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec sprawców środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Rzeszów

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Rzeszów

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Reklama