Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Zatrzymano mężczyznę, grożącego śmiercią prezydentom miast, w tym Tadeuszowi Ferencowi

Dodano: 06.03.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Małopolski skierował listy z groźbami do 10 prezydentów miast polski, oraz do byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy. Policjanci z Krakowa odnaleźli mężczyznę. 4 marca warszawska policja dokonała zatrzymania.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie przy współudziale z funkcjonariuszami z Komendy Głównej Policji  i Komendy Stołecznej Policji, prowadząc intensywne czynności operacyjne wytypowali osobę odpowiedzialną za kierowanie gróźb pod adresem prezydentów kilku miast w Polsce, a także byłego prezydenta Polski.

Listy z pogróżkami wpłynęły do kilku magistratów w Polsce, m.in. do prezydenta Rzeszowa, Szczecina, Kielc, Lublina, Łodzi, Torunia, Poznania, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. List z groźbą śmierci otrzymał również były prezydent kraju, Lech Wałęsa. Według informacji podanych przez mł. insp. Sebastiana Glenia, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej policji w Krakowie, lista może nie być kompletna, gdyż nie wszystkie wysłane groźby mogły zostać doręczone do odbiorców.
Reklama
Policjanci ustalili, że mieszkaniec Krakowa wytypowany o kierowanie gróźb, przebywa w Warszawie. 4 marca br. rano,  stołeczni policjanci zatrzymali  28-letniego mieszkańca Małopolski. Mężczyzna został przewieziony do Krakowa i osadzony w policyjnym areszcie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 28-latek został wcześniej przebadany przez lekarza, który nie stwierdził przeciwwskazań do wykonywania z nim czynności procesowych.

Wstępne badania kryminalistyczne potwierdziły także fakt, że to zatrzymany wysyłał listy z pogróżkami. Zebrane dowody wskazują, że zatrzymany prawdopodobnie podejmowałby dalsze kroki w stosunku do włodarzy miast. 5 Marca zatrzymany 28-latek został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Rzeszowie. W programie m.in. badania EKG i spirometria

RZESZÓW. W sobotę 16 listopada od godz. 9.00 do 13.00 w ZOZ nr 2 w Rzeszowie panowie będą mogli wykonać szereg bezpłatnych badań profilaktycznych.

Rzeszów

Ranking Europolis. Rzeszów na drugim miejscu wśród „Miast dla młodych”

RZESZÓW. Fundacja Schumana opublikowała Ranking Europolis. Zbadano atrakcyjność 66 polskich miast dla ich młodych mieszkańców. 

Rzeszów

Pomnik marszałka Piłsudskiego oficjalnie odsłonięty

RZESZÓW. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego znajdujący się na placu Wolności doczekał się oficjalnego odsłonięcia.

Rzeszów

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie?

RZESZÓW. W ratuszu nie zapadły żadne decyzje dotyczące przyszłości inwestycji.

Rzeszów

Podwyżka za odbiór śmieci nieunikniona? PGE wycofuje zapewniania względem średniej ceny

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa od nowego roku mogą spodziewać się kolejnych podwyżek rachunków.

Rzeszów

Droga do Boguchwały zablokowana. Trwa wyciąganie naczepy z przydrożnego rowu

RZESZÓW.  Samochody osobowe kierowane są na objazdy przez Racławówkę.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Kopisto. Trwa wymiana nawierzchni

RZESZÓW. Prace mają zostać zakończone do jutra.

Reklama