Rzeszów - Niedziela, 21.09.2025
Reklama

Zatrzymano podejrzanego o wywołanie alarmów bombowych w ZUS i NFZ

Dodano: 16.05.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 73-letniego mieszkańca Rzeszowa, który wysłał list z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych w ZUS oraz NFZ.

Około 700 osób ewakuowano wczoraj z rzeszowskich oddziałów ZUS i NFZ w związku z informacją o bombach w ww. instytucjach. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarła przesyłka listowa z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Nadawca listu informował również o drugim ładunku, podłożonym w budynku NFZ. Pirotechnicy, którzy sprawdzili obydwa budynki, jednak nie znaleźli żadnych podejrzanych ładunków.

Jak się później okazało, nadawca podpisał się pod listem. Okazał się nim 73-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Trwa wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i motywów działania 73-latka.

Za fałszywe powiadomienie o zagrożeniu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Reklama