Reklama

Aktualności / Rzeszów

Zbiórka dla Cinka! Rzeszowski gitarzysta potrzebuje pomocy

Dodano: 08.09.2023 r.

Zbiórka dla Cinka! Rzeszowski gitarzysta potrzebuje pomocy - Aktualności Rzeszów

Zdjęcie ze strony siepomaga.pl

RZESZÓW. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację oraz zakup sprzętu dla rzeszowskiego gitarzysty Andrzeja Marcinka, który w lipcu br. uległ poważnemu wypadkowi, a obecnie przebywa na OIOM’ie.

W lipcu 2023 roku, w trakcie wykonywania prac remontowych na balkonie, 42-letni Andrzej Marcinek wypadł z 3 piętra prosto na głowę. Cudem przeżył, jednak doznał bardzo poważnych obrażeń. Dwa i pół tygodnia walczył o życie w śpiączce farmakologicznej. Przeszedł sześć skomplikowanych operacji, w tym trzy na kręgosłupie.

Obecnie Andrzej nadal przebywa na OIOM-ie, a rokowania nie napawają optymizmem. Aby poprawić komfort życia, niezbędna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja w wysokospecjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym. Konieczny jest również zakup respiratora, bez którego nie może oddychać oraz tzw. cyberoka, które umożliwi mu komunikację z otoczeniem, jeśli nie będzie w stanie mówić.

Mieszkanie będzie również wymagało dostosowania do potrzeb Andrzeja. Niezbędny będzie zakup specjalistycznego łóżka i odpowiedniego wózka inwalidzkiego, dzięki któremu mógłby z pomocą opiekuna wychodzić na zewnątrz.

Koszty walki o zdrowie i życie Andrzeja zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe jego bliskich. Dlatego postanowili oni rozpocząć zbiórkę pieniędzy na portalu siepomaga.pl, na leczenie i rehabilitację, zakup sprzętu oraz likwidację barier architektonicznych w mieszkaniu.

„Andrzej ma 42 lata. To dobry człowiek. Przede wszystkim wspaniały tata, którego 12-letnia córka Julia tak bardzo potrzebuje! To również troskliwy syn i nieoceniony przyjaciel, który nigdy nie zawodził. Do czasu wypadku był wulkanem energii, człowiekiem bardzo aktywnym, z głową pełną marzeń i pomysłów. Niejednokrotnie sam udzielał się w różnych akcjach charytatywnych. Jego pasją była do tej pory gra na gitarze elektrycznej.” – piszą bliscy Andrzeja na stronie zbiórki.

Cinek, bo tak nazywają go znajomi, gra na gitarze w rzeszowskim zespole punkrockowym Wielki Las. Wcześniej można go było usłyszeć w takich kapelach jak: Emeriten Komando, Tofu Riot i Frei Republik Panama. Jak podkreślają jego bliscy „grał koncerty często również na rzecz osób potrzebujących pomocy, na chore dzieci, na osoby po wypadkach. Nigdy nie był obojętny na ludzkie cierpienie i niesprawiedliwość.”

Teraz Andrzej sam potrzebuje pomocy i wsparcia.  

Wszyscy, którzy chcą wspomóc Cinka i dać mu szansę na powrót do funkcjonowania wśród ludzi, mogą dokonać wpłaty na stronie zbiórki pod adresem:

https://www.siepomaga.pl/andrzej-marcinek

Liczy się każda złotówka!

 

Zdjęcie ze strony siepomaga.pl
Zdjęcie ze strony siepomaga.pl
Zdjęcie ze strony siepomaga.pl
Zdjęcie ze strony siepomaga.pl
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Na rzeszowskim rynku stanie wielki budzik, który odlicza czas do wyborów - Aktualności Rzeszów

Na rzeszowskim rynku stanie wielki budzik, który odlicza czas do wyborów

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia włączyła się w kampanię profrekwencyjną "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Z tej okazji, w najbli...

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe. Wybrano projektanta - Aktualności Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Jesienią przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osied...

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA] - Aktualności Rzeszów

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Park powstaje przy ul. Staszica, na osiedlu gen. Grota-Roweckiego.  ...

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin - Aktualności Rzeszów

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin

RZESZÓW. Od początku października Gmina Miasto Rzeszów rozpoczyna realizację programu samorządowego „Rzeszowska Karta Ro...

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 29 września 2023 r. podpisano umowę na przebudowę ul. Grunwaldzkiej. Inwestycję zrealizuje firma OBO Polska z Rzes...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Poranne wypadki z udziałem pieszych w RzeszowieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
6 firm zainteresowanych budową PCLA w RzeszowieAnna Nowak: Bardzo dobre wieści....
Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy Anna Nowak: Zapowiada się na prawdę...
1 osoba ranna w zderzeniu dwóch samochodów na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: