Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Zbiórka odpadów niebezpiecznych, odzieży oraz tekstyliów w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay
fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. 7 kwietnia 2025 r. rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 14 kwietnia (z wyłączeniem weekendu 12-13.04).

Zbiórka organizowana wspólnie przez Miasto Rzeszów wraz z MPGK-Rzeszów Sp. z o.o. obejmuje zbiórkę odpadów niebezpiecznych oraz zużytej odzieży i tekstyliów pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Odpady będzie można oddać bezpłatnie, w wyznaczonych punktach i terminach.

Jakie odpady można oddać?

• odzież
• tekstylia np. kołdry, poduszki, pościel, prześcieradła, koce, zasłony, narzuty, firanki, obrus, serwetki, ręczniki, ścierki kuchenne itp.
• obuwie
• zużyte baterie
• środki ochrony roślin
• opakowania po środkach ochrony roślin
• rozpuszczalniki, farby, lakiery
• opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach
• kwasy i alkalia
• środki chemiczne typu domowego
• leki przeterminowane
• pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki
• termometry
• odpady zawierające rtęć
• żarówki energooszczędne
• świetlówki

Przypominamy, że wyżej wymienione odpady przyjmowane są również w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy al. gen. Wł. Sikorskiego 428 i ul. Ciepłowniczej 11 we wtorki, czwartki w godzinach 10:00 – 18:00 i soboty w godzinach 9:00 -17:00, a w okresie od 1 kwietnia do 31 października także w piątki w godzinach 10:00 – 18:00.

Wykaz punktów i terminy, w których będą odbierane odpady, zużyta odzież oraz tekstylia:

Poniedziałek, 7 kwietnia

  • Parking przy ul. Matysowskiej w rejonie Rzeszowskiego Domu Kultury filia Matysówka w godz. 10.00-12.00.
  • Parking pomiędzy ul. Krajobrazową 10 i 12 w godz. 12.30-14.30.
  • Parking przy ul. Myśliwskiej w rejonie Domu Ludowego w Miłocinie w godz. 15.00-17.00.

Wtorek, 8 kwietnia

  • Parking za kościołem Saletynów w godz. 10.30-12.30.
  • Parking w rejonie ROSIR od strony ul. Pułaskiego w godz. 12.40-14.40.
  • Parking za przychodnią zdrowia w rej. al. Rejtana 32 w godz. 15.00-17.00.
Reklama

Środa, 9 kwietnia

  • W rejonie skrzyżowania ul. Cichej i ul. Zielonej w godz. 10.30-12.30.
  • Parking w rejonie kościoła w Słocinie i ul. Paderewskiego w godz. 12.45-14.45.
  • Parking w rejonie kiosku i pętli autobusowej przy ul. Robotniczej w godz. 15.00-17.00.

Czwartek, 10 kwietnia

  • Parking w rejonie supermarketu SPAR i skrzyżowania ul. Budziwojskiej i Podleśnej w godz. 10.15-12.15.
  • Parking w rejonie bloku przy ul. Mazurskiej 15 w godz. 12.45-14.45.
  • Parking w rejonie kościoła w Załężu i ul. ks. J. Stączka w godz. 15.00-17.00.

Piątek, 11 kwietnia

  • Parking naprzeciwko bloku nr 9 przy ul. Zbyszewskiego w godz. 10.30-12.30.
  • W rejonie sklepu „Nasz Sklep” przy ul. Sportowej w godz. 12.45-14.45.
  • Parking w rejonie sklepu Merkury i ul. Broniewskiego w godz. 15.00-17.00.

Poniedziałek, 14 kwietnia

  • Parking w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 w Zwięczycy i ul. Beskidzkiej w godz. 10.15-12.15.
  • Parking w rejonie OSP Bzianka przy ul. Św. Jakuba 1 w godz. 12.45-14.45.
  • Parking przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 10 przy ul. Dębickiej 288 w godz. 15.00-17.00.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

KS Korona Rzeszów otrzymał wsparcie od rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. We wrześniu podpisana został umowa sponsoringowa pomiędzy rzeszowska elektrociepłownią a Klubem Sportowym Korona Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Rzeszów

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

Rzeszów

Rzeszów opanują biegacze. W niedzielę 13. PKO Półmaraton Rzeszowski [MAPA]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września br. w Rzeszowie wielka impreza biegowa. Na Rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski organizowany przez Stowarzyszenie “Rzeszów Biega”.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. Degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich

RZESZÓW. Rzeszowskie Miodobranie to kolejne z działań realizowane wspólnie przez autorów programu #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Bezpłatnie badania mammograficzne dla mieszkanek Rzeszowa. Rusza kolejna edycja kampanii "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 24.09.2020 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego w wieku 50-69 lat.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 70-letni rowerzysta

70-rowerzysta zginął dziś rano w zderzeniu z samochodem osobowym. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy osiedlowej "pięćdziesiątki"

RZESZÓW. Od 23 września br. linia autobusowa obsługująca osiedle Zalesie będzie kursowała wg nowego rozkładu jazdy.

Reklama