Rzeszów - Wtorek, 30.09.2025
Reklama

Zbliża się koniec przebudowy pasa startowego w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka [ZDJĘCIA/FILM]

Dodano: 29.09.2025 r. / Redakcja

Przebudowa pasa startowego na lotnisku w Jasionce / fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów / Jasionka
Przebudowa pasa startowego na lotnisku w Jasionce / fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów / Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wkroczyło w ostatni etap remontu 700-metrowego pasa startowego. Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego programu Connecting Europe Facility (CEF).

Zbliża się koniec remontu 700-metrowego odcinka drogi startowej na lotnisku w Jasionce. Zakończono właśnie roboty budowlane związane z betonowaniem operacyjnej części drogi startowej. Inwestycję realizuje firma Strabag.

„Prace przy tak strategicznym obiekcie jak droga portu lotniczego wymagają precyzji, doświadczenia i ścisłej koordynacji. Przebudowę 700-metrowego odcinka prowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i najwyższych standardów jakości. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć inwestycję, która będzie służyć pasażerom i przewoźnikom przez kolejne dekady” – podkreśla Janusz Bucior, przedstawiciel firmy Strabag.

Modernizacja ma zapewnić większą trwałość, bezpieczeństwo i funkcjonalność pasa startowego, umożliwiając obsługę coraz większego ruchu lotniczego zarówno cywilnego jak i w razie potrzeby wojskowego.

Reklama

W trakcie wykonywania prac lotnisko było cały czas funkcjonalne, a prace budowlane były prowadzone w taki sposób, by nie zakłócać bieżących operacji lotniska.

- Realizacja tego wysokobudżetowego zadania inwestycyjnego przebiega w dalszym ciągu zgodnie z ustalonym harmonogramem i co najważniejsze nie wpływa negatywnie na prowadzone operacje lotnicze zarówno te pasażerskie jak i cargo - mówi Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Obecnie prowadzone są roboty związane z odtworzeniem oświetlenia nawigacyjnego i oznakowania poziomego, a także prace wykończeniowe w pasie przebudowywanego odcinka drogi startowej.

Ta ważna inwestycja jest współfinansowana ze środków europejskich w ramach instrumentu Łącząc Europę – Connecting Europe Facility (CEF), którego celem jest rozwój kluczowej infrastruktury transportowej w Europie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Reklama