Rzeszów - Środa, 01.04.2026
Reklama

Zbliża się koniec przebudowy pasa startowego w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka [ZDJĘCIA/FILM]

Dodano: 29.09.2025 r. / Redakcja

Przebudowa pasa startowego na lotnisku w Jasionce / fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów / Jasionka
Przebudowa pasa startowego na lotnisku w Jasionce / fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów / Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wkroczyło w ostatni etap remontu 700-metrowego pasa startowego. Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego programu Connecting Europe Facility (CEF).

Zbliża się koniec remontu 700-metrowego odcinka drogi startowej na lotnisku w Jasionce. Zakończono właśnie roboty budowlane związane z betonowaniem operacyjnej części drogi startowej. Inwestycję realizuje firma Strabag.

„Prace przy tak strategicznym obiekcie jak droga portu lotniczego wymagają precyzji, doświadczenia i ścisłej koordynacji. Przebudowę 700-metrowego odcinka prowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i najwyższych standardów jakości. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć inwestycję, która będzie służyć pasażerom i przewoźnikom przez kolejne dekady” – podkreśla Janusz Bucior, przedstawiciel firmy Strabag.

Modernizacja ma zapewnić większą trwałość, bezpieczeństwo i funkcjonalność pasa startowego, umożliwiając obsługę coraz większego ruchu lotniczego zarówno cywilnego jak i w razie potrzeby wojskowego.

Reklama

W trakcie wykonywania prac lotnisko było cały czas funkcjonalne, a prace budowlane były prowadzone w taki sposób, by nie zakłócać bieżących operacji lotniska.

- Realizacja tego wysokobudżetowego zadania inwestycyjnego przebiega w dalszym ciągu zgodnie z ustalonym harmonogramem i co najważniejsze nie wpływa negatywnie na prowadzone operacje lotnicze zarówno te pasażerskie jak i cargo - mówi Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Obecnie prowadzone są roboty związane z odtworzeniem oświetlenia nawigacyjnego i oznakowania poziomego, a także prace wykończeniowe w pasie przebudowywanego odcinka drogi startowej.

Ta ważna inwestycja jest współfinansowana ze środków europejskich w ramach instrumentu Łącząc Europę – Connecting Europe Facility (CEF), którego celem jest rozwój kluczowej infrastruktury transportowej w Europie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowości w Parku Sybiraków. Trwa rewitalizacja [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rewitalizacja części Parku Sybiraków na osiedlu Generała Andersa w Rzeszowie. Powstaje tam m.in. nowy plac zabaw, zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń oraz pojawi się sporo nowych roślin.

Rzeszów

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej...

Rzeszów

Kolizja drogowa w Tyczynie. Sprawca miał ponad 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

TYCZYN. 45-letni kierowca volkswagena najechał na audi. Okazało się, że mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 45-latek odpowie karnie za swoje czyny.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka. - Budowa torów jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Biedronka buduje nowy sklep w Rzeszowie. Otwarcie jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy budowie nowego sklepu marki Biedronka w Rzeszowie są już na zaawansowanym etapie. Klienci będą mogli zrobić w nim zakupy jeszcze w tym roku.

Reklama