Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Zdemolowali zabytkowy kościół i zaatakowali księdza. Usłyszeli zarzuty

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwaj mężczyźni włamali się do kościoła w Budziwoju. W środku pili alkohol i niszczyli wyposażenie świątyni. Kiedy proboszcz przyszedł sprawdzić co się dzieje, sprawcy zaatakowali go. 18 i 20-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Obaj trafili na trzy miesiące do aresztu.

Do włamania doszło w ubiegłą środę. Dwaj mężczyźni wybili szybę w zabytkowym kościele w Budziwoju. W środku spożywali alkohol i niszczyli wnętrze świątyni. Kiedy proboszcz parafii wszedł do kościoła sprawdzić co się dzieje, mężczyźni ukryli się w zakrystii. Jeden z nich zaczął grozić księdzu i go uderzać. Proboszczowi udało się zamknąć ich w środku kościoła i powiadomić policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali włamywaczy. To 18-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego i 20-latek z Rzeszowa. Mężczyźni byli nietrzeźwi. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy i powiadomili o zdarzeni konserwatora zabytków.

W czwartek mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia zabytkowego mienia, naruszenia miru domowego oraz kierowania gróźb karalnych. Dodatkowo 18-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wszczęła śledztwo w tej sprawie.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Reklama