Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Zderzenie autobusu MKS z audi w Świlczy. 6 osób rannych

Dodano: 19.01.2024 r.

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Przed godz. 10:00 w Świlczy k. Rzeszowa doszło do zderzenia autobusuMKS z osobowym audi. W zdarzeniu rannych zostało 6 osób. Jeden z pasażerów został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. 42-letni kierowca MKS, podczas skręcania w Woliczce w lewo, w kierunku Trzciany, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi osobowemu marki audi. Audi „wbiło się” w autobus.

W wypadku rannych zostało 6 osób: kierowca autobusu oraz dwoje pasażerów w wieku 64-lat i 74-lat, kierowca audi - 19-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego i jego dwóch pasażerów - 22-letni mieszkaniec Strzyżowa oraz 22-letni. Ten ostatni, ze względu na obrażenia, został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.
 
Policjanci pracują na miejscu wypadku nad ustaleniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.  Ruch odbywa się jednym pasem w obu kierunkach. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, utrudnienia mogą potrwać do godz. 16:00.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Postęp prac na budowie drogi, która połączy dwa rzeszowskie osiedla [ZDJĘCIA]

Realizowany obecnie I etap obejmuje przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Rzeszów

Niewybuch przed budynkiem Filharmonii Podkarpackiej

RZESZÓW. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się rzeszowscy saperzy.

Rzeszów

Maroko, Egipt, Grecja… Gdzie jeszcze polecimy z Jasionki w lecie 2025 r.? Znamy plany czarterowe lotniska

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka przedstawił plany lotów czarterowych na przyszły sezon letni. W ofercie dwie nowości: Marokański Agadir i grecka Chania. Łącznie do wyboru będzie 16 kierunków, do 8 krajów.

Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa oszukana na blisko 100 tys. zł

RZESZÓW. Oszczędności w wysokości prawie 100 tys. zł straciła 53-letnia mieszkanka Rzeszowa. Kobieta została oszukana metodą „na pracownika banku”.

Rzeszów

Piknik Rodzinny dla Serca na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Konsultacje medyczne, bezpłatne badania i atrakcje dla całych rodzin – tak w skrócie zapowiada się kolejna edycja Pikniku Rodzinnego dla Serca organizowanego w ramach Dnia Serca w Rzeszowie.

Rzeszów

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2025

RZESZÓW. 24 września 2024 r. rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 r. Głosowanie potrwa do 13 października.

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów czterech linii MPK. Ponadto drobnej zmianie ulegną również granice stref A i B.

Rzeszów

Utrudnienia na parkingu przy hali Podpromie w związku z meczem Resovii z Lechem Poznań

RZESZÓW. 200 miejsc postojowych na parkingu przy hali Podpromie, wyznaczono dla kibiców Lecha Poznań, którzy przyjadą prywatnymi samochodami na jutrzejszy mecz z Resovią.

Reklama