Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

Dodano: 10.06.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w piątek po północy. Policjanci patrolujący ulicę Lisa Kuli zauważyli rozsypane na jezdni, potłuczone szkło. Kilkanaście metrów dalej, na przystanku autobusowym zauważyli autobus z powybijanymi szybami. Kierowca poinformował mundurowych, że podczas kursu jeden z pasażerów „nagle, bez żadnego powodu, używając awaryjnego młotka do otwierania szyb, rozbił 3 okna i uszkodził drzwi”.

Funkcjonariusze, po ustaleniu rysopisu podejrzanego, rozpoczęli jego poszukiwania. W rejonie ulicy Moniuszki, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na rękach odzieży miał widoczne ślady krwi. Zatrzymali go.

W trakcie wykonywania czynności, ustalono że podejrzany to 39-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że 39-latek jest poszukiwany przez zielonogórską policję do ustalenia miejsca pobytu, a także ma do odbycia 15 dniową karę zastępczą pozbawienia wolności, za popełnioną w przeszłości kradzież, którą orzekł Sąd Rejonowy w Nowej Soli.

Reklama

Zatrzymany, po wstępnym zaopatrzeniu medycznym został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci ustalili, że straty jakie spowodował mieszkaniec województwa lubuskiego, zostały wycenione na kwotę ponad 49 500 złotych.
39-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do popełnienia którego się przyznał, przeprosił za swoje zachowanie i zobligował się do naprawienia wyrządzonej szkody.

O losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Bon Żłobkowy. Nabór wniosków rusza w tym miesiącu

RZESZÓW. W drugiej połowie września, osoby zainteresowane skorzystaniem z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego, będą mogły złożyć stosowny wniosek. Wysokość świadczenia wynosi 300 zł miesięcznie.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę integracyjnego placu zabaw przy Lisiej Górze

RZESZÓW. Firma z Jasienicy Rosielnej wybuduje integracyjny plac zabaw w rejonie rezerwatu Lisia Góra. Umowę już podpisano. Koszt inwestycji to blisko pół miliona zł.

Rzeszów

Duża inwestycja MPWiK w rejonie ul. Przemysłowej. Zapewni wodę nowemu rzeszowskiemu osiedlu

RZESZÓW. Powstaje duża pompownia oraz sieć wodociągowa, która zapewni wodę mieszkańcom osiedla Carpatia.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w powiecie rzeszowskim. Zginął 64-letni pieszy

RZESZÓW. 64-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu rzeszowskiego - został śmiertelnie potrącony przez kierującego hondą. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.

Rzeszów

Studentka architektury Politechniki Rzeszowskiej nagrodzona za projekt "Centrum zdrowia psychicznego i medytacji"

RZESZÓW.  Inż. arch. Kamila Gołąbek została laureatką konkursu "Dyplom z Archicadem".

Rzeszów

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy żłobek i przedszkole [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ponad 350 maluchów rozpoczęło dziś zajęcia w nowym żłobku i przedszkolu, które powstały przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 17 mln zł.

Rzeszów

Wjechała hulajnogą w wózek inwalidzki

RZESZÓW. Do nietypowego wypadku doszło wczoraj na ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie. 20-latka poruszająca się hulajnogą elektryczną, wjechała w wózek inwalidzki, na którym siedział 18-latek. Obydwoje uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę medyczną.

Reklama