Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

Dodano: 29.10.2021 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. W dniu Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie rzeszowskich cmentarzy na Wilkowyi i Pobitnie.

W dniu Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej na Wilkowyi. Dojazd samochodów do parkingu przed cmentarzem zaplanowany został przez ulice Bałtycką i Morgową, na których ruch odbywać się będzie jednokierunkowo (wjazd od strony ul. Lwowskiej). Wyjazd samochodów natomiast zaplanowany został przez ulice Cienistą i Kujawską – tutaj także będzie ruch jednokierunkowy (zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej – nie dotyczy autobusów i taksówek). Dojazd do bramy cmentarza przy ul. Polnej będzie możliwy od ul. Żołnierzy I Armii WP, a następnie ul. Morgową. Nie będzie można natomiast dojechać do cmentarza przez ul. Kujawską. Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP będzie można wyjechać jedynie w prawo, a wjazd w ulicę Konfederatów Barskich będzie możliwy tylko po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Na czas zmiany organizacji ruchu sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci. Dla odwiedzających cmentarze dostępne będą parkingi przycmentarne przy ul. Cienistej i Polnej oraz parking szpitala przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.
Reklama
Powyższa zmiana organizacji ruchu dotyczyć będzie również odwiedzających cmentarz przy ul. Lwowskiej. Parkować można będzie na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy szpitalu.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy, a także w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego nie będzie zmian w organizacji ruchu.

Największe nasilenie ruchu policja przewiduje na ul. Lwowskiej. Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu będzie uzależnione od aktualnej sytuacji na drodze. W przypadku dużego natężenia ruchu ograniczenia mogą wystąpić nie tylko we Wszystkich Świętych, ale również w niedzielę i wtorek.

Pamiętajmy, aby przez nadchodzący weekend zachować szczególną ostrożność na drogach i zwracać uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione. W przypadku regulowania ruchu przez policjantów natomiast kierowcy w pierwszej kolejności powinni stosować się do sygnałów i poleceń przez nich podawanych. Warto też mieć na uwadze, że w okresie świątecznym wzmożone zostaną kontrole trzeźwości i przekraczania prędkości oraz dotyczące właściwego oświetlenia.

Ponadto w niedzielę od 18 do 22 i w poniedziałek od 8 do 22 obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów ciężarowych o masie powyżej 12 ton.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Reklama