Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

Dodano: 10.06.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w piątek po północy. Policjanci patrolujący ulicę Lisa Kuli zauważyli rozsypane na jezdni, potłuczone szkło. Kilkanaście metrów dalej, na przystanku autobusowym zauważyli autobus z powybijanymi szybami. Kierowca poinformował mundurowych, że podczas kursu jeden z pasażerów „nagle, bez żadnego powodu, używając awaryjnego młotka do otwierania szyb, rozbił 3 okna i uszkodził drzwi”.

Funkcjonariusze, po ustaleniu rysopisu podejrzanego, rozpoczęli jego poszukiwania. W rejonie ulicy Moniuszki, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na rękach odzieży miał widoczne ślady krwi. Zatrzymali go.

W trakcie wykonywania czynności, ustalono że podejrzany to 39-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że 39-latek jest poszukiwany przez zielonogórską policję do ustalenia miejsca pobytu, a także ma do odbycia 15 dniową karę zastępczą pozbawienia wolności, za popełnioną w przeszłości kradzież, którą orzekł Sąd Rejonowy w Nowej Soli.

Reklama

Zatrzymany, po wstępnym zaopatrzeniu medycznym został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci ustalili, że straty jakie spowodował mieszkaniec województwa lubuskiego, zostały wycenione na kwotę ponad 49 500 złotych.
39-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do popełnienia którego się przyznał, przeprosił za swoje zachowanie i zobligował się do naprawienia wyrządzonej szkody.

O losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022

RZESZÓW. Można zgłaszać swoje pomysły do realizacji w ramach przyszłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 8 200 000 zł.

Rzeszów

47-letni motocyklista miał 3 promile. Złapano go na ul. Rejtana

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 47-letniego kierowcę motocykla, który złamał przepisy ruchu drogowego, ignorując czerwone światło oraz inne znaki. Okazało się, że 47 latek miał ponad 3 promile, a jego motocykl nie miał...

Rzeszów

4,5 mln zł na kształcenie zawodowe w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziewięć rzeszowskich szkół zawodowych otrzyma blisko 4,5 mln zł na realizację drugiej edycji programu „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy”. Program będzie realizowany do 30 czerwca 2023 roku.

Rzeszów

Małże w służbie MPWiK Rzeszów

RZESZÓW. W Zakładzie Uzdatniania Wody Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie przez 24 godziny na dobę "pracuje" osiem małż. 

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. Znów polecimy do Frankfurtu

RZESZÓW/JASIONKA. Niemiecki narodowy przewoźnik powrócił do Jasionki po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią.

Rzeszów

W sobotę z Rzeszowa startuje Przebojowy Pociąg RMF FM

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę z Rzeszowa wyruszy Przebojowy Pociąg RMF FM, który zabierze w podróż nad Bałtyk kilkuset słuchaczy stacji. Towarzyszyć im będą gwiazdy polskiej muzyki, m.in. Kamil Bednarek, Piotr Kupicha,...

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Partyzantów w Rzeszowie. Trwa przebudowa magistrali ciepłowniczej

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie przebudowuje magistralę sieci ciepłowniczej. W związku z inwestycją zamknięta została ul. Partyzantów.

Rzeszów

Ul. Makuszyńskiego będzie rozbudowana. Podpisano umowę na dokumentację

RZESZÓW. 200 tys. zł kosztować będzie dokumentacja rozbudowy ul. Makuszyńskiego na rzeszowskim osiedlu Drabinianka.

Reklama